Saskaitām koncertus. Ieskats Positivus' 16 muzikālajā maratonā (FOTO, VIDEO)

Raksta attēls - Saskaitām koncertus. Ieskats Positivus' 16 muzikālajā maratonā (FOTO, VIDEO) Foto: Rihards Gēcis

19.07.2016 / Aiga Leitholde

No 15. līdz 17. jūlijam Salacgrīvas piejūras parkā notika 10. Positivus festivāls, piedāvājot daudzveidīgu programmu dažādām gaumēm un vecuma klausītājiem. Es pati dzirdēju 25 koncertus – 10 pilnā garumā. Tas ir pietiekami daudz, lai vēl pietiktu laiks melomānu sarunām un dejošanai.

Tad nu runājot par dejošanu, visvairāk mani dejās ierāva producenta Marka Ronsona priekšnesums piektdienas naktī un igauņu fanka kolektīva "Lexsoul Dancmachine" koncerts svētdienas pēcpusdienā. Ronsons, jā, uz laptopa, attapīgi miksēja fanka klasiku ar mūsdienu hitiem, tos pārkaisot ar konferi lietu. Savukārt igauņi "Lexsoul Dancemachine" lipīgās fanka melodijas papildināja ar šova elementiem.

Igauņu grupas pārsvarā spēlēja uz Palladium skatuves, savācot daudz ieinteresētu klausītāju. Festivālā vasarnīcu bija uzslējuši Tallinn Music Week, kas viesus arī iepriecināja ar muzikāliem priekšnesumiem. Tā jau runā, ka Positivus festivāls esot lielākais Igaunijas festivāls, kas nenotiek Igaunijā. Ir, ir šī mutvārdu folklora taisnība! Igauņu valodu festivālā varēja dzirdēt tik pat bieži kā latviešu.

Vislabākā vieta jaunatklājumiem bija Dabas skatuve, dodot iespēju dzirdēt vēl nenospodrinātus talantus. Piektdien ar koncertu savu debijas albumu "Ogle" prezentēja pašmāju dziesminieks "Ezeri". Sestdien neierastā noskaņā ierāva poļu elektrofolka duets "Coals", kā arī mūsu pašu jaunā elektronikas grupa "northern c", bet nakts tumsā apmeklētājus sajūsmināja Indriķa Ģelža audiovizuālais priekšnesums ar muskuļotām sievietēm galvenajā lomā.

Savs prieks tika arī rokmūzikas faniem. Piektdienas pēpusdienā uz Nordea skatuves uzstājās "Ho99o9", kas bija viens no, iespējams, smagākajiem un alternatīvākajiem priekšnesumiem Positivus vēsturē. "Ho99o9" mūzika ir undergrounda hiphopa un Hc pankroka sajaukums, kuru vēl ekscentriskāku padarīja mūziķu tērpi.

Piektdienas vakarā uz Nordea skatuves kāpa "Minor Victories"- veldzējot ar shoegaze jeb rokmūzikas skaņu vaļņos apņemtu melodiju. Līdz maksimumam enerģētiski uzlādēts uz Palladium skatuves dārdēja "Laika Suns", galu galā publikai atdodot ģitāru. Sestdienas pievakarē milzu pūli pulcēja grupa "Dzelzs vilks", bet svētdienas rokmūzikas pacēlums bija britu grupas "Wolf Alice" koncerts.

Positivus festivāls parūpējas arī par soulmūzikas cienītājiem – šogad festivālā uzstājās Džoša Stouna un Čārlzs Bredlijs. Īpaši publiku saviļņoja tieši Bredlija priekšnesums, kurā viņš publikai ne vien atzinās mīlestībā, bet arī to samīļoja. Uz Lattelecom skatuves varēja dzirdēt arī divas franču elektroniskās mūzikas klasiskās vērtības – "M83" un "Air" un arī britu elektronisko grupu "Hot Chip", kuru daudzi atzina par sestdienas svarīgāko koncertu.

Festivāla grand finale ar pankroka krusttēvu - Igijs Pops savos 69 gados demonstrēja jaunekļa cienīgu enerģiju, ar nešpetnu šarmu pusotru stundu izklaidējot publiku. Protams, no skatuves publikā Popa kungs vairs nelec, bet pret mirkofoniem joprojām ir nežēlīgs. Viņš izpildīja visus lielākos hitus gan no "The Stoogies" laikiem, gan savu solo repertuāru, nodziedot arī pašas jaunākās dziesmas "Sunday" un "Gardenia".

Braucot mājās un pie sevis dungojot Igija "Lust for Life", formēju savu vēlmju listi 2017. gada festivālam. Tā augšgalā ir Niks Keivs "And the Bad Seeds", kuri izziņojuši jaunā albuma izdošanu šī gada septembrī. Dažreiz sapņi mēdz piepildīties.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!