Pianists Dainis Tenis izdod singlu momentum II

Raksta attēls - Pianists Dainis Tenis izdod singlu momentum II Publicitātes foto

03.12.2021

Pianists Dainis Tenis publicē pirmo singlu momentum II no pavasarī gaidāmā solo albuma DECODER.

''Skaņdarbs vēsta par mirkļiem mūsu ikdienā, kuri nemitīgi mēdz atkārtoties un kurus uzskatām par sekundāriem, mazāk nozīmīgiem, pašsaprotamiem. Piemēram, pamošanās ik rītu jaunai dienai, spēja redzēt krāsas un uztvert skaņas, slāpes remdējoša ūdens malkošana, raudzīšanās tuvāko cilvēku acīs.  momentum II vērš uzmanību uz lielo vērtību, kas atrodama šajos mazajos mirkļos,'' stāsta Dainis.

Daiņa Teņa oriģinālmūziku caurstrāvo akustiskais klavieru, sagatavoto klavieru un elektronikas skanējums. Debijas albumā pianists vienlīdz lielu uzmanību pievērš abiem sev interesējošiem virzieniem - gan akadēmiskai klavierspēlei, kas ir visas Daiņa mūzikas pamatā, gan neremdināmai vēlmei eksperimentēt un testēt zināmā robežas. Daiņa mūzikā liriskas melodijas apvītas ar neierastiem harmoniju risinājumiem, kas iezīmē plašu emociju spektru no mierpilnas meditācijas līdz tehnokrātiskam enerģijas izvirdumam. Stilistiski Daiņa mūzikā klausāmas laikmetīgās klasiskās, ambientās un elektroniskās mūzikas iezīmes.

Dainis ir aktīvs zināmās instrumentālās grupas DAGAMBA dalībnieks. Šis sastāvs plašā mērogā ir uzstājies daudzviet pasaulē, tai skaitā arēnās Eiropā un Krievijā, grupas mūzikas albumi ir saņēmuši vairākas ierakstu balvas. Pēc debijas Glastonberijas festivālā DAGAMBA ir bijuši daudzu prestižu koncertzāļu, mūzikas festivālu vadošie mākslinieki.

Kā solo mākslinieks Dainis ir plūcis uzvaras klasiskās mūzikas pianistu konkursos, piedalījies pasaulē slavenos pianistu festivālos, tai skaitā Piano aux Jacobins, uzstājies ar dažādiem orķestriem, tai skaitā Sinfonietta Riga, kas ir Grammy mūzikas balvas laureāts.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!