Paziņoti jau piektā „Ineses Galantes talanti” konkursa uzvarētāji

Raksta attēls - Paziņoti jau piektā „Ineses Galantes talanti” konkursa uzvarētāji Foto: Mārcis Gaujienietis

22.05.2018 / Parmuziku.lv

Aizvadītajā svētdienā, 20.maijā, Rīgas Latviešu biedrības namā notika piektā, jubilejas jauno klasiskās mūzikas izpildītāju konkursa „Ineses Galantes talanti 2018” fināls un uzvarētāju apbalvošana. Konkursa norisi atbalstīja Rietumu bankas labdarības fonds.

„Šogad mūs gaidīja daudz patīkamu muzikālu atklājumu,” stāsta konkursa patronese un žūrijas priekšsēdētāja Inese Galante. „Spēcīgi priekšnesumi bija mūziķiem, kas spēlē stīgu instrumentus - finālā iekļuva talantīgi un labi sagatavoti izpildītāji, tādēļ žūrijai nebija viegli pieņemt lēmumu. Visus apbūra deviņgadīgā arfiste Sofija Lanskaja, un, neskatoties uz to, ka viņai pietrūka balles daļas, lai iekļūtu uzvarētāju trijniekā, mēs noteikti uzaicināsim brīnišķīgo mākslinieci uzstāties mūsu vasaras festivālā. Svinīgo apbalvošanas ceremoniju vadīja mūsu pagājušā gada konkursa uzvarētāja - dziedātāja Viktorija Pakalniece. Mēs esam ļoti priecīgi, ka konkurss sniedz jaunajiem, talantīgajiem mūziķiem jaunas iespējas, veicina tālāku profesionālo izaugsmi un ir svarīgs posms ceļā uz lielo skatuvi. Katru gadu mēs ar lielu prieku gatavojam šos svētkus, kur uzvaru svin uzcītība un talants,” atzīst Galante.

Darbojoties konkursa žūrijā, es jutos kā skatītājs lieliskā koncertā. Īpašu prieku sagādāja dalībnieki, kas sacentās taustiņinstrumentu un stīgu instrumentu kategorijās. Tie bija talantīgu mūziķu priekšnesumi ļoti augstā tehniskā līmenī,

savos iespaidos par finālu dalās kontrtenors Sergejs Jēgers

Par konkursa „Ineses Galantes talanti 2018” laureātiem kategorijā „Stīgu instrumentu spēle” kļuva Andrejs Jegorovs (vijole, 1.vieta), Emīlija Rozenšteina (čells, 2.vieta), Taīse-Ticiana Geitus-Eitvina (vijole, 3.vieta); kategorijā „Taustiņinstrumentu spēle” - Sofija Zaiceva (klavieres, 1.vieta), Ruslans Andrejevs (klavieres, 2.vieta), Alise Siliņa (akordeons, 3.vieta); kategorijā „Pūšaminstrumentu/sitaminstrumentu spēle”- Arturs Vīndedzis (saksofons, 1.vieta), Elza Bleikša (flauta, 2.vieta), Kristiāns Kalva (trompete, 3.vieta); kategorijā „Vokālā māksla” - Ilze Grēvele (1.vieta), Alberts Niedels (2.vieta), Andris Kipļuks (3.vieta).

Konkursa uzvarētāji saņēma naudas balvas: 200 eiro - 1.vietas ieguvējs, 150 eiro - 2.vietas ieguvējs, 100 eiro - 3.vietas ieguvējs, kā arī mācību stipendijas 500 eiro apmērā katram laureātam. Dāvanas un naudas stipendijas saņēma arī konkursa uzvarētāju pedagogi - 100 eiro (1. un 2.vieta).

Pētera Avena labdarības fonds „Paaudze” konkursa „Ineses Galantes talanti 2018) uzvarētājam Andrejam Jegorovam nodeva unikālu iespēju spēlēt retu itāliešu meistara Gaetāno Paresči vijoli (1940.g.).

Īpašu balvu - dāvanu karti 300 eiro vērtībā - no tūrisma kompānijas AFY Travel ieguva Daniēla Grigule. Viņa kļuva par uzvarētāju kategorijā „Publikas simpātija”, Daniēlas priekšnesums konkursa vietnē savāca gandrīz 9000 balsis.

Īpašas dāvanas visiem finālistiem un laureātiem bija sagatavojuši konkursa partneri: tirdzniecības centrs Spice, uzņēmums Varmats (tēja RICHARD), izdevniecības Rīgas Viļņi, Dienas Žurnāli un mediju holdings Mix Media Group.

Konkursa „Ineses Galantes talanti 2018” žūrijā darbojās pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi: konkursa patronese, operdziedātāja Inese Galante, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, pianists Toms Ostrovskis, kontrtenors Sergejs Jēgers, diriģente Gunta Malēvica, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu instrumentu katedras vadītāja, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece Terēza Zīberte Ījaba, Latvijas Nacionālās operas trombonu grupas koncertmeistars Uldis Zilberts, mūzikas pedagoģe un politiķe Dagnija Staķe.

Konkursa organizators: Ineses Galantes fonds

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!