Par to, kas mūzikas klausīšanās laikā notiek smadzenēs

Raksta attēls - Par to, kas mūzikas klausīšanās laikā notiek smadzenēs Publicitātes foto

17.09.2018 / Parmuziku.lv

Tāda diskusija iecerēta Zinātkāres centra ZINOO gaidāmajā pasākumu programmā “Mūzika un skaņa”, kas notiks no 27. līdz 30. septembrim Cēsīs. Ikviens apmeklētājs varēs iepazīties ar vairākiem pētījumiem, kas saistīti ar mūziku un kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem darboties radošajās darbnīcās, pašiem iepazīstot dažādus skaņražus un mūzikas radīšanas veidus.

Jau no 27. septembra ZINOO centrā, interaktīvajā stendā ar nosaukumu “Zinātne kvadrātā” (Science²) un nodarbībās, apmeklētāji varēs uzzināt par zinātni mūzikā, kā arī iepazīties ar diviem Eiropas Pētniecības padomes (European Research Council - ERC) finansēto pētījumu autoriem.

28. septembrī Zinātnieku nakts ietvaros Vecā alus brūža telpās notiks izglītojoša nodarbība “Zinātne mūzikā”. Tās laikā ģitāriste Gundega Graudiņa nospēlēs īpašu koncertu uz ģitārām, pēc kura ERC pētniece, doktore Fang Liu, palīdzēs klausītājiem izprast, kā cilvēka smadzenes apstrādā tonalitātes informāciju skaņas radīšanas un uztveršanas brīdī.

Zinātkāres centru ZINOO vadītājs Pauls Irbins norāda, ka “patiesībā ir ļoti daudz interesantu pētījumu, kuri ne vienmēr nonāk sabiedrības redzeslokā. Ar šo pasākumu mēģināsim parādīt, ka zinātne var būt aizraujošāka nekā tas ikdienā šķiet iespējams!”

Nedēļas nogalē, ZINOO centrā komponists un Bristoles Universitātes Mākslas skolas lektors Maikls Elisons (Michael Ellison) demonstrēs un izskaidros divas krasi atšķirīgas mūzikas radīšanas pieejas: Austrumu 'makam' un Rietumu. Maikls arī kopā ar latviešu mūziķiem un pasākuma apmeklētājiem veiks eksperimentālu nodarbību.

Svētdienā notiks muzikāla darbnīca, kurā apmeklētājus aicināsim pašus radīt melodijas. To palīdzēs darīt Latviešu mūziķis, TV raidījumu vadītājs Jānis Strapcāns. Viņa mūzika rodas, izmantojot īpašu pieeju - klusumu. Diānai Sus ir krasi atšķirīga pieredze, bandžo ritmos uzzināsim arī par to.

Nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā, ZINOO centrā Cēsīs 50% atlaide ieejas biļetei un iespēja bez papildu maksas piedalīties pasākuma “Mūzika un skaņa” programmā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!