Novembrī norisināsies trešais Rīgas A Cappella festivāls

Raksta attēls - Novembrī norisināsies trešais Rīgas A Cappella festivāls Publicitātes foto

19.10.2015 / Parmuziku.lv

Novembra vidū ar vairākiem aizraujošiem koncertiem norisināsies trešais Rīgas A Cappella festivāls. Izcili Latvijas mākslinieki īpaši Festivālam veidotās programmās demonstrēs a cappella žanra daudzveidību - no gospeļu un džeza mūzikas līdz mistiskiem noslēpumiem.

Festivāla koncertos uzstāsies vokālās grupas Latvian Voices, Framest, Ars Antiqua Riga, Rīgas Gospelkoris, kori Logos un Blagovest. Notiks arī vairākas meistarklases un tikšanās ar māksliniekiem.

2013. gadā uzsākām veidot Festivālu, lai veicinātu izcilību un augstus sasniegumus mūzikā, attīstītu un popularizētu a cappella dziedāšanu Latvijā. Klausītājos cenšamies radīt dziļāku interesi par procesiem mūsdienu vokālajā mūzikā, palīdzam labāk izprast šīs nozares nozīmi, arī īpašo vēsturisko lomu Latvijā. Festivāla mērķis ir radīt spilgtas, radošas un progresīvas idejas, dot pozitīvus impulsus kopējai Latvijas vokālās mūzikas attīstībai. Šogad daudz strādājam ar jauniešu auditoriju, izveidojot Festivāla izglītības programmu, aicinām iedvesmoties jauniem izaicinājumiem un sasniegumiem,

stāsta Rīgas A Cappella festivāla producents Guntis Cimiņš.

Festivāla atklāšana notiks 13. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā uzstāsies Latvijas labākie pareizticīgās mūzikas izpildītāji – profesionālais vīru koris Logos un kamerkoris Blagovest, diriģenti Joans Šenroks un Aleksandrs Brandavs. Programma veidota no senkrievu neumās pierakstītiem un Bizantijas tradīcijās balstītiem monofoniskiem dziedājumiem (znamennij raspev) līdz brīnišķīgiem 18. – 20. gadsimta krievu komponistu daudzbalsīgiem kora koncertiem un mūsdienu autoru skaņdarbiem. 

Ar festivāla programmu iespējams iepazīties sadaļā Afiša

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!