A cappella grupa Latvian Voices izlaiž gaidāmā albuma pirmo singlu “Atzīšanās”

Raksta attēls - A cappella grupa Latvian Voices izlaiž gaidāmā albuma pirmo singlu “Atzīšanās” Publicitātes foto

28.09.2022

A cappella grupa Latvian Voices jau vairākus mēnešus cītīgi darbojas pie sava jaunā albuma izveides. Pats albums, ar tādu pašu nosaukumu kā singls, ir gaidāms 2023. gada sākumā.

Jaunā albuma pirmsākumi ir meklējami 2020.gada pavasarī, kad ikdiena kļuva citādāka. Grupas dziedātāji nolēma šo laiku izmantot lietderīgi, kas sekmējās radošā procesā - bija tapuši vairāki oriģināldarbi. Kādam tas bija ierasts process, bet kādam – liela uzdrīkstēšanās. Gala rezultātā, katrs no dalībniekiem ir pielicis roku jaunā albuma mūzikas izveidē.

Jaunā albuma producents ir Losandželosā dzīvojošais kanādiešu mūziķis Andrew Kesler, kurš a cappella aprindās zināms kā grupas “Accent” dalībnieks, bet ārpus tās – dažādu populārās un džeza mūzikas projektu dalībnieks. Viņš sadarbojas ar tādiem māksliniekiem kā Pentatonix, Michael Buble, Jacob Collier, Robbie Williams u.c.

Ierakstu tapšanas procesā piedalās arī Latvian Voices skaņu režisors Andris Ūze.

Albuma nosaukums būs gluži kā pirmajam izlaistajam singlam – “Atzīšanās”. Šis vārds jaunā albuma kontekstā katram no dalībniekiem ir iezīmējies līdzīgās un, tajā pašā laikā, nedaudz atšķirīgās nokrāsās. Albumā kopumā būs jūtams gan dziedājums un mūzikas izpausme, kas grupai ir veidojusies daudzu gadu garumā, gan katra dziedātāja individuālais redzējums un pienesums.

“Atzīšanās ir satraucoša, trausla un intīma. Mēs dažkārt no tās baidāmies, jo tā ir patiesa, tā mūs atklāj. Bet tā spēj būt pavisam skaista, un no tās nav jābaidās. Mana skaistākā atzīšanās līdz šim ir bijusi atzīšanās mīlestībā. Trīs mazi vārdi, kuri spēj mainīt ik katru no mums. Vajag tikai ļaut sev tos pateikt” stāsta grupas dalībniece Paula Pērkone.

Paula – Latvian Voices pirmais alts - ir skaņdarba “Atzīšanās” vārdu un mūzikas autore.                                            

“Atzīšanās” video klips tapa Abgunstes muižā. Tā procesā piedalījās fotogrāfs un video mākslinieks Kaspars Teilāns, kā arī make-up māksliniece Sanita Drīle, ar kuriem grupai jau ir ilggadēja sadarbība.

                                                           

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!