Noskaidroti jauno mūziķu konkursa uzvarētāji

Raksta attēls - Noskaidroti jauno mūziķu konkursa uzvarētāji Publicitātes foto

27.06.2022

Nedēļas nogalē noslēdzies jauno mūziķu konkurss “Liepāja Makes Music”, kas uz Liepāju atvedis jaunos talantus no dažādām Latvijas pusēm. Pirmo vietu ieguvēji - grupas “Greg John” un “6PM” - saņem iespēju uzstāties uz lielās skatuves festivālā “Liepāja Lake Music”, kas norisināsies 7. - 9. jūlijā Liepājas ezera ūdeņos.

Konkurss “Liepāja Makes Music” šogad startējis pirmo reizi un kopumā saņēmis astoņus mūziķu apvienību pieteikumus. Pēc pirmās atlases finālā palikušas četras grupas - “Greg John”, “6PM”, “Elysian” un “city dive” -, kas 18. jūnijā atrādījušas savu sniegumu Liepājas kultūras un izklaides mekā “Juliannas Pagalmā”.

Katra grupa izpildīja trīs savas labākās dziesmas, ko vērtēja Latvijā labi pazīstamu mūziķu un mūzikas personību žūrija: mūzikas apskatniece Aiga Leitholde, komiķis un reperis Edgars Bāliņš, jauniešu mentore Inga Laugale, “Warner Music Baltics” pārstāve Latvijā Inese Saulāja-Dobele un festivāla “Liepāja Lake Music” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ivuškāns.

Par konkursa uzvarētāju kļuva liepājnieks “Greg John” jeb Gregors Jānis Mažis kopā ar grupas biedriem. “Uzverētājs noteikti bija pelnījis šo pagodinājumu. Acīmredzams un ausīm dzirdams darbs, ko mūziķi ir ieguldījuši savā darbībā jau līdz šim, un, cerams, arī turpmāk meklēs ceļus izaugsmei,” komentē žūrijas pārstāve Inese Saulāja-Dobele. Savukārt otro vietu izcīnīja ventspilnieki ar grupu “6PM” jeb “6 Piparu Maisījums”, kuriem šī bija pirmā uzstāšanās ārpus Ventspils. “Visas grupas parādīja patiesi lielisku sniegumu. Harizma, motivācija un radošums. Tie ir vārdi, kuri raksturo konkursu,” turpina žūrijas locekle Inga Laugale.

Pēc apbalvošanas ceremonijas, ko vadīja Liepājas teātra aktieris Kārlis Elvis Artejevs, uzvarētāji uzvarētāji saņēma ne vien ceļazīmi uz festivāla lielo skatuvi, bet arī pārsteiguma balvas. Tās bija sarūpējuši un par visu dalībnieku labsajūtu rūpējās “Juliet Coffee Shop”, “Miezis&Kompānija”, “Woodstock”, “Grēēks” un “885”.

“Liepāja izsenis asociējas kā roka galvaspilsēta. Bet laiki mainās, tādēļ mūsu mērķis ir veidot konkursu šodien raksturīgos mūzikas stilos, kas vairs nav tīrs roks vai pops, bet apvieno dažādas stilistikas. Konkursa idejas autors Toms Samsons, kurš ir “X Faktors 2021” finālists un šogad absolvē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu, ir intuitīvi sajutis, kas šobrīd Latvijā pietrūkst jaunajiem mūziķiem. Un tā ir ikgadēja tradīcija, kas dod iespēju jaunajām grupām sacensties savā starpā, celt līmeni, kļūt pamanāmām un pakāpeniski izlauzties Latvijas mūzikas industrijā,” saka SIA “Liepāja Music” valdes locekle Irita Kalēja, piebilstot, ka nākamā gada konkurss tiks izsludināts jau šoruden.

Par “Liepāja Lake Music”

“Liepāja Lake Music” jau sesto gadu organizē muzikālus nišas pasākumus uz ūdens, Liepājas ezerā. Šogad koncerti pārtop par trīs dienu vasaras festivālu, kur katrā no dienām tiek izcelts cits žanrs. Atpūtas un piedzīvojumu parkā “Austrumu forts” uz ezera salas, plostos, laivās vai uz SUP dēļiem klausītājus priecēs muzikālo huligānu grupa “Very Cool People”, Lietuvas džeza apvienību “Castor Stetson”, dziedātāju Būū un Patrisha atraktīvās performances, nostaļģiskā popa grupa “Kautkaili” un pop/rock mūzikas kolektīvs “Rīgas Modes”. Biļetes un sīkāka informācija www.liepajamusic.lv un www.aula.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!