Norvēģu supergrupas A-HA īpašie viesi - Zodiac

Raksta attēls - Norvēģu supergrupas A-HA īpašie viesi - Zodiac Publicitātes foto

28.05.2018 / Parmuziku.lv

Vieni no Latvijas elektroniskās mūzikas pionieriem Jāņa Lūsēna vadītā grupa Zodiac būs īpašie viesi Norvēģijas supergrupas A-ha koncertā Siguldas pilsdrupu estrādē.

Padomju elektroniskās mūzikas aizsācēji, Latvijas grupa Zodiac jeb Zodiaks savus mūzikas eksperimentus ar kosmiskām skaņām sākuši jau 70. gados. Iedvesmojoties no tādiem izpildītājiem kā J. M. Jarre, Space un Kraftwerk, Zodiaks uzstājās ar tam laikam neierasto elektroniski sintētisko mūziku. Grupas muzikālie eksperimenti ieguva klausītāju atbalstu un mīlestību ne tikai PSRS, bet arī Japānā, Austrijā, Somijā un citās pasaules valstīs. Zodiac ieraksts Disco Alliance 1980. gadā kļuva par pirmo mūzikas albumu visā PSRS, kas ar savu mūsdienīgumu un trāpīgajām melodijām bija līdzvērtīgs Rietumu popmūzikas hitiem. Skaņuplate piedzīvoja rekordlielu tirāžu, jo tika pārdoti vairāk nekā 20 miljoni ieraksta kopiju.

Pēc pašķiršanās deviņdesmito gadu sākumā, grupa savu pirmo atkalapvienošanos piedzīvoja 2005. gadā, kad tā uzstājās Krievijas festivālā «Diskoteka 80», izpildot instrumentālās kompozīcijas no grupas pirmajiem diviem albumiem. Pēc šī koncerta atkal sekoja ilgāka pauze, kas tika pārtraukta 2013. gadā, kad Zodiac uzstājās festivālā Positivus kā vieni no galvenajiem māksliniekiem. Par savu sniegumu saņēmuši plašu publikas un kritiķu atzinību, vēlāk Zodiac sniedza arī solokoncertu Palladium koncertzālē, un kopš tā laika atsākuši uzstāties gan Latvijā, gan Krievijā.

Norvēģu supergrupa A-ha ir savas valsts visu laiku sekmīgākā apvienība, kas kopš dibināšanas 1982. gadā ir pārdevusi vairāk nekā 55 miljonus savu ierakstu kopiju, kā arī sniegusi tūkstošiem koncertu, kas regulāri grupai palīdzējis iekļūt gada pelnošāko koncertgrupu sarakstos. Siguldas pilsdrupu estrādē A-ha viesosies savas jaunākās koncertturnejas “Summer Solstice” ietvaros, kas ir apvienības pirmā tūre kopš 2010. gada. Biļešu cena uz koncertu 17. jūlijā ir sākot no 39 EUR un tās var iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!