No 27. – 29. jūlijam Rīgā - Daugavgrīvas cietoksnī jau trešo gadu norisināsies festivāls Komēta

Raksta attēls - No 27. – 29. jūlijam Rīgā - Daugavgrīvas cietoksnī jau trešo gadu norisināsies festivāls Komēta Publicitātes foto

25.06.2018 / Parmuziku.lv

Komēta ir unikāls brīvdabas festivāls - sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.

Likumsakarīgi, ka šogad par Komētas tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur mēs visi esam dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. Komētas īstenošana vienmēr balstījusies uz pašorganizācijas un brīvprātīgas līdzdarbošanās principiem, tāpēc šī gada programma vērsīs uzmanību uz mākslas un kultūras procesiem, kas veicina sadarbību, pašorganizāciju un jaunu iniciatīvu veidošanos.

Citviet festivālos ierasto skatuvju vietā vēsturiskajā Daugavgrīvas cietoksnī tiks izveidoti vairāki savstarpēji saturiski vienoti ciemati:

Pachamama tribe ciemats, turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, pārstāvēs strauji plaukstošo organiski-elektroniskās pasaules mūzikas virzienu, etniskās un tradicionālās mūzikas elementus apvienojot ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierīgai  baudīšanai. Tajā uzstāsies Latīņamerikas, Eiropas un vietējie mūzikas producenti un dīdžeji. Ciemata muzikālo programmu papildinās tādi seni tautu rituāli, dziednieciskas prakses un citas aktivitātes kā joga, ekstāzes dejas, masāžas, kakao rituāls, acteku tabakas (mapacho) rituāls, Pachamama pagamentos aplis.

Laikmetīgā cirka ciemats apvienosies ar Pachamama Tribe ciematu, iedvesmojoties no festivāla līdzdalības tēmas. Mākslinieki no dažādām pasaules valstīm apmetīsies cietoksnī jau nedēļu pirms festivāla, lai, nojaucot iedomātās robežas starp mākslu žanriem, radītu unikālu, Daugavgrīvas cietokšņa iedvesmotu uzvedumu.

Komētas Akadēmija būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un būtisku jautājumu uzdošanai dažādās lekcijās un darbnīcās. Kādas vietējās zināšanas un prasmes tiek aizmirstas globalizācijas laikmetā? Kas notiktu, ja mēs sadarbotos tā vietā, lai domātu tikai par individuāla labuma gūšanu? Kā veidot spēcīgas kustības, kurām ir potenciāls radīt apstākļus, kuros visi dzīvo labāk? Kā izklaidēties atbildīgi? Kā varam stiprināt viens otru, lai iestātos par to, kam mēs ticam? Kā kļūt jūtīgākam pret skatījumiem, kuru mums pašiem trūkst?

Aware House būs vieta elektroniskai deju mūzikai. Te varēs pazust tehno mūzikas labirintos visas nakts garumā un dejojot sagaidīt saules starus sejā.

Komētas kino ciematu veidos neatkarīgo mediju mākslinieku apvienība - Liva Collective. Šeit būs iespējams redzēt instalācijas, performances, fotoizstādes, video projekcijas un dažādu mākslinieku sadarbības eksperimentus.

Higgs Boson ciematā uzstāties ir aicināti mākslinieki, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus un, iespējams, nāk no pavisam atšķirīgām vidēm. Programma būs muzikāla un starpdisciplināra improvizācija un kā tas pierādījās pagājušajā gadā, šādas līdzdarbošanās rezultāts var būt neprognozējami brīnumains.

Svarīga Komētas daļa ir atbildība par vidi un tās ilgtspējīgu attīstību nākotnē. Festivāla ilgtermiņa mērķi ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā vietu kultūrai, rosināt publiskas diskusijas par tā nākotnes attīstību un veicināt vietējo kopienu integrāciju un sadarbību, kopīgi veidojot cietokšņa nākotnes vīziju.

Pasākuma infrastruktūra daļēji tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem, lai skatuves, ekoloģiskās tualetes un dušas var tikt izmantotas citiem pasākumiem. Tiek šķiroti atkritumi, apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi savus traukus vai izmantot Komētas trauku bibliotēku, lai pēc iespējas samazinātu plastmasas atkritumu radīto piesārņojumu. Festivāla laikā visiem tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens.

Festivāla Komēta pēdējās dienas – svētdienas - programma, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un būt līdzdalīgiem kultūras procesos un norisēs.

Biļetes uz visām festivāla dienām iepriekšpārdošanā - 30 eur. Pērkot vienlaicīgi 5 biļetes uz visām festivāla dienām - 1 biļetes cena - 25 eur. Daugavgrīvas un Bolderājas patstāvīgajiem iedzīvotājiem visu dienu biļetes cena - 20 eur. Biļetes varēs iegādāties Daugavgrīvas cietokšņa info centrā, sestdienās un svētdienās no 10:00 - 16:00. Festivāla laikā, cietokšņa teritorijā būs paredzēta vieta bezmaksas telšu pilsētiņai.

Festivāls notiek ar VKKF, Rīgas Domes IKSD un Britu padomes Latvijā finansiālu atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!