Mūziķe Evija Vēbere publisko solo ierakstu “Sirdsbūt”

Raksta attēls - Mūziķe Evija Vēbere publisko solo ierakstu “Sirdsbūt” Publicitātes foto: Kārlis Strautiņš

17.10.2018 / Parmuziku.lv

Mēness lidoņi ar ūdens spārniem, kukaiņi - gaismas nesēji Evijas Vēberes albūmā “Sirdsbūt”, kurš sākot ar šodienu, 16. oktobri, ir klausāms iecienītās straumēšanas platformās un drīzumā būs pieejams kasetē.

“Sirdsbūt” ir solo albums, jo skaņu sintēzi, tembru un daudzslāņainību Evija veidojusi un iespēlējusi pati. Ierakstā dzirdami modulāri, digitāli sintezatori un salauzti akustiskie instrumenti. Pāri savdabīgai skaņu pasaulei ar reizēm pārspīlētu trauslumu, reizēm biedējošu nokrāsu, plūst Evijas balss ar pašas dzeju, izņemot Veidenbauma, jebkura laika aktuālo poēmu “Ej, un Dzenies!” Albumu miksējis Gatis Zaķis, māsterējis Damien Bolo.

“Pie albuma strādāju kā pie viena stāsta, viena pārdzīvojuma. Tā struktūra, izved cauri iespaidiem piesātinātai skaņkrāsu pasaulei. Kā Silvas Stirnas gleznojumā, tur mīt Mēness lidoņi ar ūdens spārniem, kukaiņi - gaismas nesēji un zvēri ar visumu acīs. Katram, ir sava balss,” stāsta Evija. Albumu gaidot, ir tapuši trīs mūzkas videoklipi. Debijas video “Mīlniekiem un Visādiem Citiem” ir iekļauts starp sešpadsmit Riga International Film Festival “Baltijas Mūzikas Video” konkursantiem.

Kā otrais tika prezentēts video dziesmai “Viņi Dzīvoja”. Dziesma un video ir kā teicējs īsto bērnības pasaku sākumā, jeb ievads sekojošā stāsta pasaulē.

Tituldziesma “Sirdsbūt” tiek prezentēta kā animācija, kura veidota balstoties uz gleznotām, albumā dzirdamām būtnēm.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!