MONTA iedzied duetu ar Kārli Būmeisteru

Raksta attēls - MONTA iedzied duetu ar Kārli Būmeisteru Publicitātes foto

09.12.2021

aunās dziesmas “Vieni” tapšanā piedalījies Kārlis Būmeisters, gan kā dziesmas dueta partneris, gan kā ieraksta studijas producents. Dziesmas mūzikas un vārdu autore ir pati Monta.

Dziedātājas un dziesmu autores Montas debijas minialbumu “Otra viņa” kompānija MicRec izdeva 2020. gadā, un šobrīd jaunā māksliniece ir jau ceļā uz pirmo lielo dziesmu albumu. studijas darbi pie 12 jaunām dziesmām jau ir pabeigti. Dziedātājas kontā jau ir dueti ar citiem māksliniekiem, tostarp ar Zigfrīdu Muktupāvelu. 

Par pamatu ņemot fotogrāfa Jāņa Deinata veiktās fotogrāfijas, dziesmas teksta video izveidojis Kaspars Rudzītis (Dween Productions). Ierakstā piedalās arī Kristaps Rullis (steel ģitāra) un Raitis Aukšmuksts (sitamie instrumenti). Dziesmas skaņas gala apstrādi veidojis pieredzējušais zviedru producents Björns Engelmans.

MONTA: “Pagājušajā gadā, ap šo pašu laiku, rakstot dziesmu, es vēl nezināju, ka tas būs duets un kur nu vēl ar Kārli. Es vienkārši daudz klausījos Kārļa mūziku, tuvojās ziema, bija pārdomu laiks, viņa mūzika runājās ar mani. Un tad man iešāvās prātā doma, ka ja jau man tik ļoti patīk Kārļa mūzika, tad man vajag ar viņu duetu. Šī dziesma ieskanējās kopā ar viņu manā galvā. Prieks, ka Kārlis piekrita sadarboties. Uzticēju dziesmu viņa rokām, viņa radošajam vilnim. Dziesmu nācās iedziedāt attālināti, jo Kārlis atradās Briselē, bet mums izdevās savienoties dziesmā arī tā. Paldies lieliskajam fotogrāfam Jānim Deinatam par brīnišķīgajām fotogrāfijām. Paldies arī Kasparam Dvinskim par bilžu atdzīvināšanu teksta video. Vēl viens paldies Jānim Čubaram par manas balss ierakstīšanu.”

Kārlis Būmeisters: “Latvijas mūzikā nemaz tik bieži nevaram sekot un vienlaikus arī turēt īkšķus par jauniem talantiem, kas paši mūsu acu priekšā aug, stiepjas un attīstās. Tādos brīžos klausītāja attieksme ir diezgan svarīgs faktors, mūziķa tālākajā ceļā. Daudz svarīgāks, nekā tad, kad produkts jau ir "gatavs un salikts pa plauktiņiem". Es pat teiktu, ka mūsu attieksmē slēpjas atbildība. Tādēļ arī sevī izjutu šo atbildību un labprāt piekritu, un ar prieku sadarbojos ar Montu, jaunu mākslinieci, kurai nav sveša, tā teikt, vecā skola. Attieksme kā mūzikas veidošanas pamatelements. Turklāt, ja tas iet kopā ar no dabas dotu brīnišķīgu lirisko tekstuālo sajūtu un balsi, kura gluži mierīgi iztiek studijā bez "autotune", tad man ir tikai papildus prieks muzikāli un aranžijas kontekstā pastāvēt šim darbam klāt, kuram ir visas tiesības kļūt par skaņdarbu, kuru radiostacijās varētu klausīties arī pēc 10 gadiem.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!