Meitene, kuras balss saviļņoja Latviju, izdod savu pirmo disku

Raksta attēls - Meitene, kuras balss saviļņoja Latviju, izdod savu pirmo disku

14.12.2015 / Parmuziku.lv

Jauno dziedātāju Aleksandru Špicbergu plašāka sabiedrība iepazina valsts svētku laikā novembrī, kad tika publicēts video ar Imanta Kalniņa dziesmu "Rakstu rakstus".

Aleksandrai diska tapšanas brīdī ir 13 gadi. Viņa mācās Rīgas Doma kora skolā, ir valsts konkursu uzvarētāja un starptautiskā jauno vokālistu konkursa Grand Prix ieguvēja (Kohtla Jarve, Igaunija, 2015). Aleksandras dabiskā muzikalitāte un spēcīgā balss aizrauj klausītājus, tuvinot viņu sapnim pievienoties balsīm, kas spoži nes Latvijas vārdu pasaulē.

Diskā ietverti 10 skaņdarbi, kas demonstrē Aleksandras balss skaistumu un interpretācijas daudzpusību, iekļaujot gan klasikas pērles Džulio Kačini „Ave Maria”, Franča Šūberta „Tu esi miers”, gan latviešu komponistu Imanta Kalniņa „Rakstu rakstus” un Zigmara Liepiņa „Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”, kā arī Latvijā līdz šim neskanējušas senas spāņu dziesmas Garsijas Lorkas pierakstā, akustiskās ģitāras pavadījumā. Diska ierakstu veicis Edijs Gņedovskis, studija GEM.

Diska atklāšanas pasākumā 15. decembrī plkst. 18:00 mūzikas veikalā „Randoms” Aleksandra kopā ar ģitāristu Vladimiru Kudrinu un pianisti Kristīni Šmiti izpildīs vairākus diskā iekļautos skaņdarbus. Pasākumu vadīs Agris Daņiļevičs, kurš ir Aleksandras skolotājs deju studijā „Dzirnas” un video „Rakstu rakstus” režisors. Visiem pasākuma viesiem un veikala apmeklētājiem būs iespēja iegūt īpašas atklātnes, kā arī iegādāties disku.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!