Liepaja Music Orchestra laiž klajā pirmo pandēmijas laikā radīto singlu - “ASNS”

Raksta attēls - Liepaja Music Orchestra laiž klajā pirmo  pandēmijas laikā radīto singlu - “ASNS” Foto: Ēvalds Vanags

08.06.2020

Tieši dažas dienas pirms ārkārtas stāvokļa pasludināšanas, Liepājā sevi pieteica jauns muzikālais sastāvs “Liepaja Music Orchestra” jeb LMO, trompetista, pedagoga un aranžētāja Jāņa Ivuškāna vadībā.

Neskatoties uz klātienes koncertu neesamību un piespiedu plānoto ieceru atcelšanu, LMO radis iespēju pirmā singla “ASNS” ieraksta izveidošanai, sadarbojoties ar vienu no spilgtākajiem, ārzemēs dzīvojošajiem, latviešu izcelsmes džeza trompetistiem - Konstantinu Jemeljanovu un šobrīd vairāk kā septiņu minūšu garā kompozīcija pieejama arī klausītājiem Youtube un Spotify kanālos!

Kā iepriekš informēts “Liepaja Music Orchestra” ir kā likumsakarīga pēctecība Jāņa Ivuškāna iepriekšējai darbības jomai kā bigbenda vadītājam un arī šobrīd mūziķim dzīvojot vīzijā par profesionālu mūziķu sastāva vienību, tā vadību un regulāru dalību dažādu muzikālo žanru un sadarbības projektu ietvaros, tika izveidots vēl nebijis, projektu tipa sastāvs “Liepaja Music Orchestra”. LMO darbojas organizācijas “Liepaja Music” paspārnē un arī turpmāk dosies līdzšinēji iesāktajā virzienā, klausītājiem piedāvājot vērienīgus populārās mūzikas, džeza un sadarbības projektu koncertus ar Latvijas vidē un ārzemēs dzīvojošiem māksliniekiem.

Kā šāda sadarbības iecere tapusi arī “Liepaja Music Orchestra” pirmā singla “ASNS” ieraksts, sadarbojoties LMO-10 mūziķiem: Annijai Kolertai (vijole), Ērikai Hrustaļovai (vijole), Sarmai Gabrēnai (čells), Jānim Ivuškānam (trompete), Artūram Hrustaļovam (trombons), Edgaram Jānim Kārkliņam (saksofons), Kristenam Kupčam (ģitāra), Ritvaram Garozam (klavieres), Mārtiņam Zālītem (bass), Rūdolfam Kolertam (bungas), kopā ar ASV dzīvojošo, latviešu izcelsmes trompetistu - Konstantinu Jemeljanovu.

Konstantins Jemeljanovs, kurš singla kompozīcijā piedalījies ar trompetes solo improvizācijas sadaļu, savu muzikālo karjeru uzsācis kā klasiskais trompetists, vien krietni vēlāk pievēršoties džeza žanram. Taču, tieši ar savām spilgtajām džeza performancēm un darbību, viņš izpelnījies neskaitāmas balvas un atzinības, kā arī atzīts par vienu no izcilākajiem Latvijas džeza trompetistiem. Konstantīns Jemeljanovs diezgan ātri uzsācis savu profesionālo darbību, spēlējot Maskavas Baleta, Liepājas Simfoniskajā orķestrī un citos profesionālajos sastāvos. Turpinot ceļu savā izaugsmē, studējis un beidzis mācības Bērklijas mūzikas koledžā Bostonā, Indiānas Universitātes Džeikobsa Mūzikas skolā un maģistra grādu ieguvis

Dienvidkalifornijas Universitātē Losandželosā. Konstantīns muzicējis un strādājis kopā ar tādiem džeza mūzikas grandiem un lielvārdiem kā Arturo Sandovāls (Arturo Sandoval), Bobs Mincers (Bob Mintzer), Alans Paskvā (Alan Pasqua), komponistu Giju Kančeli un citiem. Mūziķis piedalījies arī dziedātājas Aijas Andrējevas un komponista Kārļa Lāča albuma “Mežā” ierakstā, kas ticis nominēts Zelta Mikrofona balvai kategorijā Labākais koncerts un Koncertuzvedums.

Pirmā singla “ASNS” mūzikas autors ir pats LMO mākslinieciskais vadītājs Jānis Ivuškāns, kur jaunradītā skaņdarba pamatdoma bijusi apvienot roka, popa un džeza mūzikas stilistiskos ietvarus, izpildītājsastāvā ietverot nestandarta instrumentācijas kombināciju – klasiskos simfoniskā orķestra instrumentus apvienojumā ar ierasto džeza kombo sastāvu. Skaņdarbā ietvertā ideja simbolizē kaut kā jauna rašanos, ienākšanu un nostiprināšanos. Simboliski jaunais “ASNS” ir gan kā džeza mūzikas ielaušanās Liepājas pilsētas muzikālajās tradīcijās,  gan arī kā jauna, profesionālu mūziķu kolektīva – LMO (Liepaja Music Orchestra) izveidošanās un ienākšana kultūrvidē ar savu muzikālo “seju un tēlu”. Tāpat, singla vēstījums sasaucas ar šodienas kultūras jomas un mūziķu jaunajiem izaicinājumiem, kur pamazām pārvarot visu ierobežojošo pasākumu ietvarus, nākas atgriezties nedaudz pārveidotā un citā pasaulē, kur rast jaunus, radošus risinājumus un iespējas savu māksliniecisko ideju un profesijas pašrealizācijai.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!