Lielās mūzikas balvas 2017 nominanti kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”

Raksta attēls - Lielās mūzikas balvas 2017 nominanti kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” Publicitātes foto

14.02.2018 / Parmuziku.lv

Lielās mūzikas balvas 2017 (LMB) kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” ir nominēti – vijolniece Kristīne Balanas, kontrabasists Matīss Eisaks un traverflautiste Maija Kļaviņa. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 6. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00.

Balvu pasniedzēji šogad būs LMB iepriekšējo gadu laureāti - diriģenti – Māris Sirmais, Normunds Šnē, Kaspars Putniņš, Jānis Liepiņš, Imants Resnis un Edgars Račevskis. Lielā mūzikas balva šogad tiks pasniegta 25. reizi. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Radio 3 “Klasika” pl. 19.00 un Latvijas Televīzijas 1. kanāls atliktajā tiešraidē pl. 22.05.

Vijolniece Kristīne Balanas bērnībā izbaudījusi ielu muzikantes raibos piedzīvojumus, kopā ar ģimeni dziedot rokenrolu un apbraukājot visu Latviju. Tagad ar savu emocionāli piepildīto vijolspēli viņa priecē klausītājus daudzviet pasaulē. Pēc mācībām Rīgā pie Romāna Šnē 17 gadus jaunā Dobeles meitene devās uz Londonu, kur 2014. gadā ar izcilību absolvēja Karalisko mūzikas akadēmiju. Šobrīd solomākslinieces prasmes Kristīne turpina slīpēt Berlīnē – Hansa Eislera Mūzikas akadēmijā. Aizvadītajā rudenī Kristīnes sasniegumus starptautiskos konkursos vainagoja 3. vieta prestižajā ARD konkursā Minhenē. Par spožo sniegumu varējām pārliecināties gan konkursa norises tiešraidēs, gan koncertos Latvijā – kā saspēlē ar pianistu Andreju Osokinu, tā arī Lūcijas Garūtas kamermūzikas programmā kopā ar Martu Sudrabu un Arturu Cingujevu. Kristīnes spēlei piemīt apbrīnojama tehnisko iespēju amplitūda un nopietns, dziļš skatījums, viņa ir neatlaidīga un mērķtiecīga, un atklāta gan vārdos, gan mūzikā.

Skrundā dzimušais Matīss Eisaks kontrabasa spēlei pievērsās liktenīgas sagadīšanās dēļ – Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā tika slēgta ģitāras klase. Savu kādreizējo pedagogu, tostarp “Berlīnes filharmoniķu” mākslinieka Gunāra Upatnieka idvesmots un JVLMA profesora Sergeja Brīnuma iedrošināts, šobrīd jaunais mūziķis meistarībā papildinās Brno Mūzikas akadēmijā – izcilajā kontrabasistu kalvē Čehijā. Pērn Matīsam pavērās lieliska iespēja pirmoreiz saspēlēties ar Normunda Šnē vadīto orķestri Sinfonietta Rīga. Orķestra sezonas noslēgumā Matīss atskaņoja grūto Džovanni Botezīni Grande Allegro di Concerto à la Mendelssohn. Savukārt orķestra Sinfonia Concertante sezonas atklāšanā kopā ar diriģentu Gunti Kuzmu mūziķis interpretēja ne mazāk sarežģīto Johannesa Matiasa Špergera 18. kontrabaskoncertu. Šīs tikšanās palikušas atmiņā ar jaunā mūziķa spēles pārsteidzošo virtuozitāti, brīžam pat vijolniecisko vieglumu, valdzinošo aizrautību un māksliniecisko pārliecību.

 

Traversflautistes Maijas Kļaviņas izjustā spēle pērn 9. augusta vakarā iepriecināja klausītājus Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, kur tika atskaņota Baha mūzika. Tovakar jau piektā “Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla” ietvaros jaunā mūziķe kopā ar savu ilggadējo saspēles partneri, klavesīnisti Gertrudu Jerjomenko, pārliecinoši interpretēja vācu baroka dižgara sonātes. Ar traversflautu Maija iepazinās pirms septiņiem gadiem, bet mūziķes gaitas sāka, apgūstot modernās flautas spēli. 2014. gadā ar izcilību absolvējusi Ilonas Meijas flautas spēles klasi JVLMA un ieguvusi maģistra grādu, viņa studijas turpinājusi Senās mūzikas katedrā pie Kristīnes Stumbures un Trosingenes mūzikas augstskolā Vācijā, paralēli papildinoties arī meistarklasēs pie pasaulē atzītiem traversflautas speciālistiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!