Leģendārs auto un dārga mūzika – Pionieris piesaka debijas albumu

Raksta attēls - Leģendārs auto un dārga mūzika – Pionieris piesaka debijas albumu Publicitātes foto

20.09.2022

Latvijā lielākās repa apvienības “Kreisais Krasts” dibinātājs Pionieris piesaka jaunu singlu un video “Būs kam būt”. Tas ir grandiozs ievads ceļā uz Pioniera debijas albumu, kas ir pabeigts un pie klausītājiem nonāks jau ļoti drīz. Pionierim, kurš izdevis neskaitāmus mixteipus, debijas albums ir nozīmīgākais veikums repa karjerā un tā veidošanā viņš nav taupījis ne naudu, ne sevi pašu.

“Būs kam būt” piesaista gan ar Latvijas repam netipisku skanējumu un skaņas kvalitāti, gan video, kura centrā ir 1969. gada 600 Pullman limuzīns. Par godu Pioniera klipam, šāda kalibra auto pirmo reizi ieripojis Latvijā. Pasaulē ir atlikuši mazāk par 200 unikālās mašīnas eksemplāriem. Ar šo auto varēja atļauties braukt tikai sava laika izcilākie un unikālākie cilvēki, piemēram, Džons Lenons, Koko Šanela, Romas pāvests, Pablo Eskobars, Elvis Preslijs un daži citi. Pionierim, kurš ir liels klasisku un leģendāru auto cienītājs, iespēja tuvāk iepazīt 600 Pullman bija jaunatklājums kā Ārmstrongam izkāpt uz Mēness.

“Runā, ka logu aizvēršanas mehānisms 600 Pullman spēj atstāt bez pirkstiem un pat rokas. Tas ir spēcīgs auto un reprezentē to, kas es esmu un kā es nāku – ar spēku un pārliecību. “Būs kam būt” ir pirmā dziesma, ko uzrakstīju debijas albumam un esmu gandarīts, ka man ir iespēja savu materiālu miksēt slavenajā Chalice studijā Holivudā. Tur strādā tādas zvaigznes kā Kanye West, Jay Z, Weeknd, Bruno Mars, Kendrick Lamar, Migos, Nas.. es varētu turpināt līdz vakaram un nākamās dienas rītam. Atceros kā sāku rakstīt dziesmas mājās - ar mikrofonu zeķē vai ziemas cepurē. Šodien mans stafs skan Holivudā – tā ir svētība man un lāsts maniem heiteriem,” smejas Pionieris.

Pioniera kaislība uz repu aizsākās pirms vairāk nekā 20 gadiem. Viņš aizrāvās ar bītu veidošanu, bet drīz vien pārslēdzās uz tekstu rakstīšanu un kopā ar Valteru izveidoja apvienību “Kreisais Krasts”. Aizvadīto divdesmit gadu laikā šī apvienība izaugusi par ikonisku kustību, kas aizrauj tūkstošiem cilvēku Latvijā un ārpus tās, pulcējot apjomīgu un lojālu sekotāju pulku.

 “Ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi, kopš esmu repā – tik ilgs laiks bija nepieciešams, lai nonāktu punktā, kad varu atļauties uztaisīt savu debijas albumu tādu, kā vēlos. Es vienmēr esmu rakstījis, izdevis vairāk nekā 100 dziesmas, taču “Kreisais Krasts” bijusi prioritāte. Šobrīd jūtos vairāk nekā gatavs padalīties ar albumu, kurā būs tikai personīgas dziesmas. Kādam tās kalpos kā piemērs un motivācija vai tieši otrādi – paraugs, kā nedarīt,” saka Pionieris.

“Būs kam būt” vokālais ieraksts veikts “Kreisais Krasts studija” Rīgā, Latvijā. Pie pults
Gundars Neimanis (trakaMelodija). Miksēts un māsterēts: Hollywood, USA Chalice recording
studio ar Dāvi Strausu pie pults. Personīgs paldies visiem kuri piedalījās un palīdzēja video
tapšanā: Ivars Toroni (Lucky Thirteen), Toms Rings, Dree, Deniss Stepanovs, Līga Ullase,
Ojārs Eniņš, Artūrs Strēlnieks, Gatis Dilba, Gundars Neimanis, Danik Vesnenok (Bazara 0).
Debijas albumā Pionieris pieaicinājis arī pieredzējušus un talantīgus mūziķus, ar skatuves
vārdiem: Deniss, Henny, Ivans, Cepums, Kontraflovs, E.V.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!