"Kreisā Krasta" dibinātājs Pionieris izdod debijas albumu

Raksta attēls - "Kreisā Krasta" dibinātājs Pionieris izdod debijas albumu Publicitātes foto

04.11.2022

Latvijas lielākās hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” dibinātājs Pionieris izdod divdesmit gadus gaidītu solo debijas albumu "Kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam". Albuma pēcapstrāde veikta "Chalice recording studio" Holivudā, ASV.

Pionieris ir viens no Latvijas hiphopa pamatlicējiem, kas 2002. gadā kopā ar grafiti mākslinieku Valchu dibināja apvienību “Kreisais Krasts”. Kopš apvienības pirmsākumiem Pioniera prioritāte bijusi “Kreisā Krasta” attīstība, līdz ar to klausītāji visus šos gadus nebija sagaidījuši paša mākslinieka solo albumu.

Pioniera debijas albums "Kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam" tapis 2022.gada laikā, tajā iekļautas 8 dziesmas un 1 skits. Vokālais ieraksts veikts “Kreisā Krasta studijā”, Rīgā ar Gundaru Neimani (trakamelodija) pie pults. Ierakstus miksējis un māsterējis Dāvis Strauss Holivudā, ASV, leģendārajā "Chalice recording studio", kurā ierakstus veikuši tādi mākslinieki kā Kanye West, Jay Z, Kendrick Lamar, Nas u.c.

“Ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi, kopš esmu repā – tik ilgs laiks bija nepieciešams, lai nonāktu punktā, kad varu atļauties uztaisīt savu debijas albumu tādu, kā vēlos,” atzīst Pionieris.

Kā norāda reperis, albuma nosaukums ir veltījums visiem, kuri savā ceļā saskaras un cīnās ar fiziskām un garīgām problēmām. “Ir cīņas, par kurām mēs neesam dalījušies ar citiem, vai vienkārši to nespējam dažādu iemeslu dēļ. Šis ir novēlējums visiem tiem, kuri cīnās: kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam,“ albuma nosaukumu skaidro Pionieris.

Albums izved klausītāju cauri autora dzīves ceļiem no iekāpšanas limuzīnā (singlā “Būs, kam būt”) līdz albuma noslēdzošajai dziesmai “Dzimšanas diena”, kas simboliski ir atdzimšana jaunā veidolā pēc izcīnītajām cīņām.

Albuma muzikālā pavadījuma veidošanā piedalījušies pašmāju bītmeikeri trakamelodija, Henrijs Eduards Mucenieks jeb Henny (taustiņi, ģitāra), Beatowski, kā arī rokgrupas "Līvi" taustiņinstrumentālists Guntars Mucenieks, kas iespēlējis dziesmas "Dzimšanas diena" noslēgumu (outro). Viesmākslinieku vidū ir "Kreisā Krasta" reperi Deniss, Ivans Baigais, Cepums, Henny un E.V., grupas "Kontraflovs" dalībnieki Dāvis Strauss un Artūrs Rikmanis.

Albuma foto un promo materiālus sagatavojis Toms Rings. Foto uzņemti LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā "Babīte". Dizainu veidojis Kānādā dzīvojošais mākslinieks Ivo Jusis, kurš ir arī "Kreisā Krasta" 2019.gada albuma "Tilts" dizaina autors.

Pioniera jaunais albums "Kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam" klausāms straumēšanas servisos. Pēc Jaunā gada albums tiks izdots arī vinila plašu formātā. Plates ar īpašu dizainu būs pieejamas ierobežotā tirāžā veikalā "Hoodshop", Rīgā, Brīvības iela 72 K-2, kā arī "Kreisā Krasta" online veikalā kkshop.lv. Kopumā tiks izlaisti 300 eksemplāri, no kuriem 100 jau ir rezervēti.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!