Latvijas uzņēmums "Sonarworks" guvis pasaules atzinību

Raksta attēls - Latvijas uzņēmums "Sonarworks" guvis pasaules atzinību Publicitātes foto

25.02.2019 / Parmuziku.lv

Latvijas audiotehnoloģiju uzņēmums Sonarworks uzsāk sadarbību ar vienu no pasaules ievērojamākajiem studijas skaņas tehnoloģiju ražotājiem ADAM Audio.

Sonarworks guvis pasaules atzinību, pateicoties diviem inovatīviem skanējuma korekcijas risinājumiem – Sonarworks Reference 4 mūzikas radītājiem un Sonarworks True-Fi mūzikas mīļotājiem. Uzņēmuma izstrādātā tehnoloģija ļaus ADAM Audio ražotajām studijas skandām pārvarēt galvenās nepilnības, kādas to skanējumam neizbēgami piešķir telpu akustika. Tādējādi skaņu apstrādes speciālisti varēs precīzi saklausīt ierakstā notiekošo un būt droši, ka viņu paveiktais atstās cerēto iespaidu uz ikvienu klausītāju. 

“Mūzikas industrijas nozīmīgākajā izstādē NAMM izziņojām mūsu sadarbību ar ADAM Audio. Plānojam, ka šis būs būtisks izrāviens pasaules tirgū un svarīgs solis ceļā uz to, lai Sonarworks kļūtu par jauno skaņas standartu skaņu industrijā,” norāda Sonarworks līdzdibinātājs Mārtiņš Popelis. “Mums ir prieks, ka tradīcijām bagātais Vācijas uzņēmums ir noticējis tam, ka patiess progress ir atrodams sadarbībā starp inovatīvām digitālajām tehnoloģijām un pamatīgām zināšanām skandu inženierijā, kas piemīt ADAM Audio.”

“Ikviens mūsu lietotājs ir saskāries ar ierobežojumiem, ko viņu studijas monitoriem uzliek telpas akustika, ko parasti labot ir ārkārtīgi dārgi un laikietilpīgi,” stāsta ADAM Audio ģenerāldirektors Kristians Hellingers. “Pateicoties sadarbībai ar Sonarworks, mūsu klienti visā pasaulē varēs izbaudīt lielisko ADAM Audio skandu kvalitāti, neuztraucoties par telpas akustikas trūkumiem.”

Sonarworks radītie produkti veic skaņas korekciju skaļruņu stereosistēmām vairāk nekā 30 000 studijās visā pasaulē, kā arī austiņām, tādējādi panākot, ka tās atskaņo mūziku bez tonālajiem traucējumiem. Reference 4 ir programmatūra ierakstu studijām, kas ļauj 20 minūšu laikā panākt neitrālu skanējumu gan uz studijas skandām, gan austiņās. True-Fi ir mūzikas cienītājiem paredzēta lietone datoriem un mobilajām viedierīcēm, kas ļauj kalibrēt ap 300 dažādu modeļu austiņas, kā arī veikt tālākas korekcijas atbilstoši klausītāja dzirdes un gaumes specifikai. Abu Sonarworks risinājumu mijiedarbība nodrošina, ka mūziķu un skaņu dizaineru veikums sasniedz klausītājus neizmainīts, tieši tāds, kā tas skanēja ierakstu studijā.

Sonarworks True-Fi versija personālajiem datoriem pašlaik pieejama ikvienam mūzikas mīļotājam, bet mobilās lietotnes beta versija pieejama kā iOS, tā Android lietotājiem. Šī gada jaunvārī lielākajā uz patērētājiem vērstajā tehnoloģiju industrijas izstādē CES, kas notika ASV, Lasvegasā, Sonarworks kā vienīgais Latvijas uzņēmums prezentēja True-Fi, saņemot prestižā tehnoloģiju žurnāla IPhone LIFE Magazine balvu kā Best of CES 2019.

Sonarworks ir dibināts un atrodas Rīgā, apvienojot vairāk nekā 47 tehnoloģiju un skaņas profesionāļus no piecām valstīm. Kompānija pašlaik aktīvi paplašinās un meklē IT entuziastus, kas vēlas ar savu darbu izmainīt audio industriju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!