“Kreisais Krasts” izdod divdesmitgades saiferu un aicina uz koncertiem

Raksta attēls - “Kreisais Krasts” izdod divdesmitgades saiferu un aicina uz koncertiem Foto: Toms Rings

17.05.2022

Hiphopa apvienība “Kreisais Krasts” publicē savas pastāvēšanas divdesmitgadei veltītu kopdziesmu un video, kas ieturēti hiphopa kultūrā izplatītajā saifera (Cypher) manierē. Līdz ar saifera izdošanu “Kreisais Krasts” aicina uz savas divdesmitgades iesildīšanas koncertiem Ogres estrādē 28.maijā un festivālā “Summer Sound” 30.jūlijā.

„Kreisais Krasts” (KK) ir viena no lielākajām un visilgāk pastāvošajām hiphopa apvienībām Latvijā, kurai šogad aprit 20 gadi. Ar “Cypher 6 – KKXX” tiek ieskandināts apaļās jubilejas gads, kas ir kā kopsavilkums līdzšinējai darbībai, ko klausītāji varēs pieredzēt šovasar gaidāmajos koncertos, kur jubilejas programmā būs klausāmas visas līdz šim populārākās apvienības dziesmas. Šogad arī aizsākts darbs pie jaunā “Kreisā Krasta” jubilejas albuma.

“Es zināju, ka mēs būsim aktīvi tik ilgu laiku, bez šaubām, bet kā jebkurš KK atbalstītājs, esmu traki priecīgs par rezultātu, ko esam sasnieguši. Kā jau visās ģimenēs, attiecību un panākumu ceļš nekad nav vienkāršs. Virziens mainās, ja priekšā ir šķēršļi, lai tiktu tālāk. Mēs ejam apkārt, lecam pāri, ejam cauri- galvenais virzāmies uz priekšu. Esmu gandarīts, bet arī zinu – mēs spējam vairāk!” Stāsta Pionieris, viens no “Kreisā Krasta” dibinātājiem.

KK biedru rindās ir vairāk nekā 20 reperi, tostarp tādi pašmāju hiphopā zināmi vārdi kā ansis, Pionieris, Dairis, Punkts uz I, Kaizers, Melikols, Deniss, E.V., Ivans Baigais, Eiksho, JeeKaa, Misters Krūmiņš, R2RS, Cepums u.c.

“Mēs vienmēr esam atvērti talantīgiem mūziķiem un darbīgiem cilvēkiem, māksliniekiem. Mūsu sastāvs ir diezgan krāšņs. Nebaidāmies to papildināt ar spējīgiem un sirsnīgiem cilvēkiem. Esmu pārliecināts, ka katrs no mums dod trūkstošo gabaliņu kopīgai puzlei,” par KK sastāvu spriež Pionieris.

Jubilejas gadā apvienībai pievienojušies jauni dalībnieki – ģitārists un mūzikas producents Henrijs Mucenieks (Henny), kā arī aktuālā dziesmu autore un dziedātāja Būū. Dalība “Kreisā Krasta” saiferā ir Būū debija repā un arī pirmā parādīšanās kā KK apvienības dalībniecei.

“Mana dāvana un lāsts mūzikā vienmēr ir bijis lēkāt pa dažādiem žanriem, un hiphops ar mani šobrīd ļoti rezonē. Kā arī tādu komūnas sajūtu un atbalstu kā no Latvijas hiphopa es neesmu sajutusi ne no vienas kopienas. Liels prieks, ka mēs ar pušiem satikāmies, lai uz 20 gadiem apvienības testosterona jūrai pievienotos arī pirmā sieviete,” stāsta Būū.

Jaunais saifers “Cypher 6 – KKXX” ir jau sestais KK šādā formātā veidotais ieraksts un video. Atšķirībā no ierastā dziesmas formāta, saifers pulcē krietni kuplāku dalībnieku skaitu, tomēr saglabājot katra brīvu pašizpausmi. Saifers (Cypher) hiphopa kultūrā pēc būtības ir vairāku reperu neformāla sanākšana vienkopus un savu tekstu izpildīšana, padodot mikrofonu tālāk.

“Cypher 6 – KKXX” video veidotājs ir KK biedrs Toms Rings. Bīta autors ir Silins Beats. Ierakstu un pēcapstrādi veicis Punkts uz I (Ingus Šusts) “Kreisā Krasta studijā”. Piedziedājuma autors E.V. Ar pantiem piedalās (izpildīšanas secībā): Ritvars, E.V., Punkts uz I, Misters Krūmiņš, Būū, Deniss, Kaizers, Melikols, Ivans Baigais, Eiksho, Pionieris, R2RS. Sākuma uzruna – JeeKaa. Video filmēts ”VS darbnīcā”, gaismas un tehnisko atbalstu nodrošināja audionoma.lv.

“Kreisais Krasts” sākotnēji apvienoja Pārdaugavas hiphopa kultūras pārstāvjus. Kopš dibināšanas 2002. gadā “Kreisā Krasta” kustība strauji attīstījās un Pārdaugavas ielās parādījās uzraksti ar diviem burtiem “KK”. Tas bija sākums daudziem mūzikas producentiem, reperiem, graffiti zīmētājiem un citiem māksliniekiem, kas tagad jau ir labi zināmi Latvijā. Uzņemot pamatīgus apgriezienus pēdējo gadu laikā, “Kreisais Krasts” ir spējis izraisīt spēcīgu rezonansi. 2019. gada augustā izdots apvienības debijas albums “Tilts”, kas atzīmēts ar Vislatvijas tūri un vērienīgu koncertu “Hanzas Peronā”. 2020. gada septembrī izdots otrais albums “Krasta FM”. Apvienības Youtube kanālam kopumā ir vairāk nekā 14 miljoni skatījumu.

*Biļetes uz “Kreisā Krasta” 20 gadu jubilejas programmas koncertu 28.maijā Ogres estrādē pieejamas ticketpoint.lv . KK fanu biļetes ar kodu KREISAISKRASTS20 var iegādāties ar -30% atlaidi! Atlaide neattiecas uz VIP biļetēm. Fanu biļešu skaits ierobežots.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!