‘’Kontaktor’’ dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls izziņo izglītojošo norišu programmu

Raksta attēls - ‘’Kontaktor’’ dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls izziņo izglītojošo norišu programmu Publicitātes foto

18.04.2019 / Parmuziku.lv

Šogad 31. maijā norisināsies jau otrais dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls ‘’Kontaktor’’, ko rīko pašmāju sintezatoru ražotāji ‘’Erica Synths’’. Šī gada festivāla programma 30. maijā piedāvā arī izglītojošas aktivitātes – bezmaksas lekcijas, radošās darbnīcas un paraugdemonstrējumus.

Izglītojošā sadaļa top sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatoru, kas sniedz atbalstu  jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī ar  Gētes institūtu Rīgā, kas veicina starptautisko sadarbību kultūras jomā ar Vāciju. Visas izglītības programmas norises ir bez maksas, taču ar iepriekšēju pieteikšanos un norisināsies angļu valodā.

30. maijā LIAA Radošo industriju inkubatora telpās Elizabetes ielā 45/47, 4. stāvā norisināsies darbnīcas ierobežotam skaitam mūziķu, kam sekos publiskā lekcija, ko vadīs Tobiass fon Hofstens no ‘’kabatas’’ sintezatoru un mūzikas instrumentu ražotāja ‘’Teenage Engineering’’. Zviedrijā bāzētais uzņēmums iekaroja pasaules slavu un nerimstošu mūziķu interesi, radot nelielus, ērti pārnēsājamus mūzikas instrumentus, kas nodrošina studijas kvalitātes skaņu un funkcionalitāti, lai radītu mūziku atrodoties jebkur. ‘’Teenage Engineering’’ radītie produkti ir inovatīvi un pieejami ikvienam salīdzinoši zemās cenas dēļ. Strādājot nelielās grupās ar mūziķiem, dažu stundu laikā tiks radīti muzikāli priekšnesumi, kas publiskajā pasākuma daļā tiks atskaņoti visiem interesentiem, papildinot ar stāstu par uzņēmuma darbību un jaunāko produktu paraugdemonstrējumu.

Paralēli ‘‘Teenage Engineering’’ darbnīcām ar mūziķiem norisināsies arī modulāro sintezatoru ražotāja “Bastl Instruments” produktu paraugdemonstrējums, lekcija par kino industrijas un filmu mūzikas tēmu no franču režisora Marka Karo, kā arī saruna un diskusija par elektroniskajā mūzikā šobrīd valdošajām tendencēm un problēmām ar ilggadēju mūzikas žurnālistu, pētnieku un mūziķi Pīteru Kirnu. LIAA Radošo industriju inkubatora telpās sadarbībā ar mūzikas instrumentu un studijas aparatūras tirgotāju ‘‘T studio’’ visas dienas garumā apskatei un izmēģināšanai būs pieejams stends ar dažādiem elektroniskās mūzikas instrumentiem.

Izglītojošās norises tiks noslēgtas Gētes institūta Rīgā telpās ar Marko Hāsa lekciju par mūzikas izdevniecības vadīšanu vairāk nekā 20 gadu garumā, sadarbību ar visā pasaulē atzītiem mūziķiem un mūzikas atlases procesu. Marko ir leģendārās elektroniskās mūzikas izdevniecības ‘’Shitkatapult’’ dibinātājs un ilggadējs vadītājs, kura pieredze apvieno gan izdevniecības vadītāja, gan mūziķa perspektīvas. ‘’Shitkatapult’’ izdevniecība ir atbildīga par tādu mūziķu kā Apparat, Oval, Cristian Vogel, Sid Le Rock, Motor un citu ierakstu izdošanu. Marko, kura skatuves vārds ir T. Raumschmiere, ir arī viens no šī gada festivāla muzikālās programmas galvenajiem viesiem.

Programma:

 LIAA Radošo indutriju inkubators

Elizabetes iela 45/47, Centra rajons, Rīga, LV-1050

14:00-14:45 Ondrej Merta / Bastl Instruments

14:50-15:30 Marc Caro

15:30-16:00 PAUZE

16:00-16:50 Peter Kirn / CDM.link

17:00-18:00 Tobias von Hofsten / Teenage Engineering

Pieteikšanās un vairāk informācijas!

14:00-17:00 Teenage Engineering privātā darbnīca

Pieteikšanās un vairāk informācijas!

Gētes institūts Rīgā

Torņa iela 1, Centra rajons, Rīga, LV-1050

18:15 Marco Haas / Shitkatapult

Pieteikšanās un vairāk informācijas! 

 

Festivāla partneri un atbalstītāji: Erica Synths, LIAA Radošo industriju inkubators, Gētes institūts Rīgā, FACT Magazine, CDM, T-Studio, Aristīds, Klubs Golden, Walter Werner Design, Dynami:t

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!