Dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls KONTAKTOR 2019

Raksta attēls - Dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls KONTAKTOR 2019 Publicitātes foto

18.02.2019 / Parmuziku.lv

31. maijā, Rīgas Tirdzniecības Ostas galvenajā ēkā, Eksporta ielā norisināsies jau otrais dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls ‘’Kontaktor’’, ko rīko pašmāju sintezatoru ražotāji ‘’Erica Synths’’. Starp daudziem Latvijas un pasaules līmeņa mūziķiem uzstāsies Detroitas elektro pionieri AUX 88, eksperimentālās elektronikas apvienība Emptyset un agresīvā tehno panks T.Raumschmiere.

Erica Synths ir viens no pasaulē lielākajiem un zināmākajiem modulāro sintezatoru ražotājiem – Latvijā ražotos mūzikas instrumentus izmanto gan Martins Gors no grupas Depeche Mode, filmu mūzikas komponisti Hanss Cimmers un Džeikobs Šea, arī tādas elektroniskās mūzikas superzvaigznes kā Aphex Twin un Ričijs Havtins. Nelielā vietējā tirgus dēļ - no saražotā gandrīz viss tiek eksportēts, tāpēc festivāla rīkošana un vietējās elektroniskās mūzikas popularizēšana ar projektu ‘’Erica Synths Garage’’ ir darbības veids, kas vērsts tieši uz Latviju.

Festivāla programma klausītājiem piedāvās dzīvo elektronisko mūziku robežās no neparasta tehno, bez-kompromisu industriālās un ekscentriskas trokšņu mūzikas līdz pat leģendāra elektro skanējumam un novatorai deju mūzikai. Pulcējot pasaules mēroga zvaigznes un spilgtākos vietējos talantus, šogad īpašs uzsvars likts uz aizraujošiem un performatīviem priekšnesumiem, rosinot apmeklētājus ne tikai klausīties un dejot, bet arī iesaistīties, kļūstot par aktīvu daļu no mūzikas baudīšanas pieredzes un atgādinot sev - ko nozīmē īsti utopisks reiva piedzīvojums.

Festivāla galvenā nakts norisināsies līdz šim publikai nepieejamajā Rīgas Tirdzniecības Ostas ēkā blakus Andrejsalai Daugavas tuvumā, taču tā otrais vakars industriālās un metāla mūzikas klubā Melnā Piektdiena. Šogad festivāla programma dienas laikā piedāvās apmeklēt elektroniskās mūzikas interesentiem saistošas lekcijas un meistarklases. Informācija par festivāla norisēm un dalībniekiem tiks papildināta.

Pirmās biļetes ierobežotā daudzumā ir pieejamas ‘’Biļešu servisa’’ kasēs un internetā par īpaši izdevīgu ‘’early bird’’ cenu.

 Festivāla dalībnieki alfabētiskā secībā:

 Arma Agharta (Lietuva)

asterisk untitled (Latvija)

AUX88 (ASV)

Banyek (Ungārija)

Baseck un Feliša Ledesma ar projektu Cruel World II (ASV)

Coast2c (ASV)

Echochorus (Latvija)

Emptyset (Apvienotā Karaliste)

KODEK (Latvija)

Metapattern (Austrālija)

Multilux (Latvija)

Nene H. (Vācija)

MonoB vs NoroE (Francija)

OGJ (Čehija)

SKD (Latvija)

Tatsuja Takahaši (Japāna)

Tobiass Fon Hofstens (Zviedrija)

T.Raumschmiere (Vācija)

Wickiss (Latvija)

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!