Komponista Mārtiņa Brauna koncertprogramma „Darbi un nedarbi...” VEF Kultūras pilī

Raksta attēls - Komponista Mārtiņa Brauna koncertprogramma  „Darbi un nedarbi...” VEF Kultūras pilī Mārtiņš Brauns. Foto: Jānis Deinats

22.10.2018 / Parmuziku.lv

7.novembrī VEF Kultūras pilī izskanēs izcilā latviešu komponista Mārtiņa Brauna koncertprogrammas „Darbi un nedarbi...” koncerts. Tajā piedalīsies Mārtiņš Brauns, dziedātāji Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Atis Ieviņš, Ieva Sutugova, Laima Miltiņa, Elīna Čampere, jauniešu koris „Balsis” diriģenta Inta Teterovska vadībā, kā arī lieliskie mūziķi Mārcis Auziņš (ģitāra), Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti),Toms Poišs (kontrabass un basģitāra), Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti).

Šis gads, kad svinam Latvijas 100.dzimšanas dienu, Mārtiņam Braunam ir bijis ļoti ražens: viņš saņēmis mūsu valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni, iznākusi publicista un rakstnieka Otto Ozola komponistam veltītā grāmata „Saule. Mārtiņš. Daugava”, kopā ar Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu klajā laists dziesmu cikls „Daugava” CD formātā; viņš piedalījies šogad jūlija sākumā notikušajos Dziesmu un Deju svētkos, spēlējot pavadījumu koristu un klausītāju iemīļotajai dziesmai „Saule, Pērkons, Daugava”, savukārt pašlaik par komponistu top dokumentālā filma, kuru veido režisors Arvīds Krievs.

„Koncertā līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Plūdoņa tekstiem dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes, kā arī talantīgo mūziķu Kristapa Vanadziņa, Toma Poiša, Rūdolfa Dankfelda, Mārča Auziņa un, protams, paša komponista un jubilāra Mārtiņa Brauna sniegumā,” saka producents Jānis Kļaviņš, piebilstot: koncertā skanēs pa skaņdarbam no Mārtiņa Brauna daiļrades visām desmitgadēm vienotā, mūsdienīgā stilistikā, ar vizuālajiem tēliem, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku. „Huligāniski, bet ar eleganci!” viņš uzsver.

Kā uzsver koncerta režisors Valdis Pavlovskis, šajā gandrīz pusgadsimtā, kura laikā Mārtiņš Brauns ir radījis visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa „darbos” nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, un „nedarbos” ne humora un ironijas, tāpēc koncertam izvēlēts nosaukums „Darbi un nedarbi...”. „Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot „Saule, Pērkons, Daugava”, un nevar nepasmaidīt, dzirdot „Mammu es gribu”...” saka režisors, atgādinot, ka Mārtiņa Brauna mūzika skanējusi gan „Mikrofona” aptaujas noslēguma koncertos, gan Edgara Liepiņa koncertprogrammā „Tas, ko Zenta neatļāva”; grupas „Sīpoli” neaizmirstamajos koncertos, teātra izrādēs „Alberts” un „Mauglis”. „Un kur nu vēl episkā „Saule, Pērkons, Daugava”, kas Dziesmu svētkos allaž saviļņo koristu un klausītāju tūkstošus Mežaparka Lielajā estrādē! Tādēļ šodienas klausītājam un skatītājam, kuram, iespējams, nav šādu emociju, ir jāpiedāvā iespēja šo mūziku dzirdēt no jauna – mūsdienīgā un vēl nebijušā emocionālā interpretācijā,” norāda Valdis Pavlovskis.

Savukārt pats komponists ir pārliecināts: „Profesionālis no amatnieka atšķiras tieši ar to, ka viņam interesē viss jaunais mūzikā, nevis tikai tas, ar ko viņš zaudējis nevainību. Nereti mani vienaudži klausās tikai rokenrolu vai roku, jo, viņu vārdiem runājot, mūzikā attīstība nenotiek. Bet attīstība notiek visu laiku!”

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!