Ko darīt šajā nedēļas nogalē? Iesaka Kurp.es

Raksta attēls - Ko darīt šajā nedēļas nogalē? Iesaka Kurp.es Publicitātes foto

03.08.2018 / Parmuziku.lv

9 mūzikāli pasākumi, kurus vērts apmeklēt tuvākajās dienās.

Piektdien
Myster's Honey Store Tu jau zini Kur. 22:00
Mr. Myster's H O N E Y S T O R E sastāv no hard breikiem, dziļiem medus basiem un dūcošām stīgām.
Sastāvā: Mr. Myster - elektronika, ģitāra, Guntis Kursišs - basģitāra
Pēc koncerta dejas turpinās ENK3I basa mūzika. Ieejas maksa: 3€

Sestdien
RITA ORA Siguldas pilsdrupu estrādē 21:00
Pirmoreiz Latvijā ar grandiozu koncertšovu Siguldas pilsdrupu estrādē viesosies popdīva, R&B dziedātāja RITA ORA. Neizsīkstoša enerģija, fantastiska mūzika, graujoša horeogrāfija, spilgti tērpi un iespaidīgs šovs padara viņas koncertus par gaidītu notikumu visā pasaulē. Jau vairākus gadus, atrodoties pasaules topu virsotnēs, RITA ORA ir nostiprinājusi savu vietu popmūzikas hierarhijā kā viena no spēcīgākām balsīm un aktuālāko melodiju autorēm.

Sestdien/Svētdien
Bauska TASTE  Bauskas Pilskalna parka estrādē no 12:00
Muzikāls un aizraujošs piedzīvojums divu dienu garumā, labākās latviešu grupas un mākslinieki, Bauskas rogainings, aktivitātes visai ģimenei, gardi ēdieni un dzērieni, laba atmosfēra un vienkārši lieliski cilvēki - tas viss un vēl vairāk festivālā, kur satiekas - "Bauskas TASTE" !
Programmā: Labvēlīgais tips, Astro'n'out, Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends programmā "Cits Pauls", Ozols & Tehnikums, Aija Andrejeva, Satellites LV, Menuets, Chris Noah, Lauris Amantovs Jazz Quartet, Vjačeslavs Mitrohins ar programmu "Latviešu blūzi" u.c.

Tomoko Sauvage sestdien 20:00 Mākslas stacijā “Dubulti” / svētdien 18:00 Mākslas centrā “Zuzeum”
Vairāk nekā desmit gadus Tomoko pētījusi ūdens skaņas un vizuālās īpašības dažādos agregātstāvokļos; līdzīgus pētījumus, izmantojot elektroniku, viņa veikusi arī ar keramiku. Ar pirmatnēju materiālu un rotaļīgu žestu palīdzību Sovāža lūko atrast trauslo līdzsvaru starp nejaušību un disciplīnu, starp haosu un kārtību.

Sovāža mācījusies Džeza un laikmetīgās mūzikas programmu The New School universitātē, Ņujorkā, kā arī ieguvusi bakalaura grādu Starptautiskajā kristīgajā universitātē Tokijā.

“Waterbowls” (2018) ir instruments, kas ir ūdens, keramikas un elektronikas hibrīds. Skaņa ir pazīstama, tomēr jauna. Tomoko Sovāža spēlē ūdeni dažāda izmēra porcelāna bļodās. Viņa pieskaras ūdenim, pilina to, maisa un amplificē to ar hidrofoniem (zemūdens mikrofoniem). Ūdens bļodas darbojas kā dabīgs sintezators, kas rada plūstošu tembru ar viļņu, pilienu un burbuļu palīdzību. Ūdens un bļodas rezonējot rada zemūdens vibrāciju, kas atgādina garu gonga toni – tā ir akustiska parādība, kam nepieciešama smalka regulācija, kura atkarīga no ūdens daudzuma bļodā un no akustiskās telpas, kurā viņa spēlē. Lielākā daļa no skaņu ainām ir lēnas, dziļas un pacilājošas.
Ieeja bez maksas.

Pirmdien
Arcade Fire - Everything Now Continued Mežaparka Zaļajā teātrī 18:00
Kanādiešu supergrupa Arcade Fire beidzot sniegs koncertu Latvijā, īpašā vietā - Mežaparka Zaļajā teātrī. Prestižās Grammy nominācijas par ikvienu līdz šim izdotu albumu, Grammy apbalvojums par gada labāko albumu, trīs nr.1. albumi Amerikas Savienotajās valstīs ir tikai daži no grupas sasniegumiem. Vienīgajā koncertā Baltijā Arcade Fire vedīs savu jaunāko ierakstu – albumu “Everything Now”. Biļetes: www.bilesuserviss.lv

Otrdien
Imants Daksis Autentikā 20:00
Mūžīgais ģeogrāfs - mūziķis, dzejnieks un mākslinieks, kuru interesē absolūts radošums un iespēja pārkāpt visas ērtās un ierastās klišejas.
Imanta Dakša mūzika nav ieliekama kādā konkrētā rāmītī. Tā ir ekspresīva, drosmīga, piesātināta ar emocijām. Viņa mūzika ir stāsts par transcendentālām un ļoti personiskām lietām, vērtībām. Imanta tēls ir ļoti spēcīgs, mainīgs, tāpat kā viņa apbrīnojamais balss tembrs.
Autentikā kopā ļausimies Imanta Dakša dzejiskajiem tekstiem, viņa ekspresīvajai mūzikai, ģitārai un spēcīgajam ritmam. Ieeja bez maksas.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts  “Origo” laukumā 19:00
Jau otro reizi gaidīsim uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klasiskās mūzikas koncertu Stacijas laukumā! Koncertā piedalīsies: LNSO Brass ansamblis // LNSO. Diriģents: Andris Poga.
Programmā: G.F.Handel – Overture from Water Music; Marģeris Zariņš – fokstrots no kinofilmas "Pie bagātās kundzes"; Leonards Bernsteins – svīta no mūzikla “Vestsaidas stāsts” (“West Side Story”) u.c. Ieeja bez maksas.

Trešdien
Pīters Broderiks  Torņakalna skolas pagalmā 20:30
Pēc četru gadu pārtraukuma Rīgā, šoreiz Pārdaugavā, atgriežas daudzpusīgais amerikāņu mūziķis un komponists Pīters Broderiks, lai priecētu Latvijas klausītājus ar jauno albumu “All Together Again”.
Albums ieturēts mūziķa līdzšinējā rokrakstā – mierpilns balss tembrs kombinācijā ar plašu instrumentu diapazonu, tomēr tajā pašā laikā meklēti arī vēl nebijuši skaņu salikumi. Viens no pacilājošākajiem jaunā albuma skaņdarbiem ir 17 minūšu garais “A Ride On The Bosphorus”, ko autors sarakstījis Stambulas prāmja braucienam:

 

Broderiku var uzskatīt par ļoti plaša spektra mūziķi – viņš veidojis skaņdarbus no elektroakustiskā un folkmūzikas žanra līdz akadēmiskajai un ambientajai mūzikai, radījis skaņu celiņus arī modes skatēm, teātra izrādēm, kino un dejas performancēm.

Koncerts Rīgā norisināsies zaļajā Pārdaugavā, brīvā gaisotnē Torņakalna skolas pagalmā, Torņakalnā ielā 15, kur tiks atskaņotas gan klausītāju jau iemīļoti skaņdarbi no vecākiem albumiem, gan “All Together Again”. Biļešu tirdzniecība eKase.lv Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!