Knīpas un Knauķi izdod jaunu albumu Mazo bizoņu dziesmas

Raksta attēls - Knīpas un Knauķi izdod jaunu albumu Mazo bizoņu dziesmas Publicitātes foto

13.11.2015 / Parmuziku.lv

19. novembrī nāks klajā jauns bērnu vokālā ansambļa Knīpas un Knauķi ierakstu albums Mazo bizoņu dziesmas. Šajā dienā jaunie mākslinieki aicina ikvienu uz albuma atvēršanas svētkiem plkst. 11.00 T/C Spice grāmatnīcas Jānis Roze jaunajā ēdamistabā Lapsas mājas , bet 18.00 Rīgas Latviešu biedrības namā notiks jaunā albuma koncerts.

Jaunajā albumā iekļautas 13 jaunas un aizraujošas komponista Andra Sējāna oriģināldziesmas, kuru pamatā ir Ievas Samauskas, Pētera Brūvera, Evijas Gulbes, Ulda Ausekļa, Kārļa Sēta un Ineses Zanderes dzeja.

Andris Sējāns: “Es pats esmu bijis Knauķis pirms vairāk nekā 30 gadiem, tagad mans dēls ir Knauķis un vecākā meita Knīpās un Knauķos izauga liela, bet mana sieva nu jau krietnu laiciņu ir viena no Knīpu un Knauķu skolotājām. Dziesmiņas nav tikai šī gada darbs, tās iekrājušās jau mazliet ilgākā laika periodā. Kā dziesmu autors savu sadarbību ar Knīpām un Knauķiem uzsāku pirms 5 gadiem. Šajā diskā dziesmas rakstītas, ņemot par pamatu vairāku autoru dzejoļus, kas mani atrada caur Knīpu un Knauķu skolotājām, kas ik pa brīdim mani mudināja apskatīties te viena, te kāda cita autora dzejoļus bērniem.”

Knīpas un Knauķi un vadītājas Sanita Sējāne, Jonita Štoma un Edīte Putniņa: “Ar šo albumu un koncertu ieskandinām savu 45 gadu jubilejas sezonu! Jaunās dziesmas jau nesušas veiksmes konkursos - LTV konkursā Balss pavēlnieks 2013. gadā Antilopes deju dziesma un 2015. gadā latviešu tautas dziesmas apdare Ar vilciņu Rīgā braucu atnesa Knīpām un Knauķiem uzvaru un Kristāla zizli. Dziesma Ar vilciņu Rīgā braucu guva lielas klausītāju simpātijas arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas mūzikas koncertā. Mazo bizoņu dziesmas kopā ar mums izdzied KnīpKnauķu ģimenes tētis Nauris Indzeris, mamma Sanita Sējāne, vecākais brālis Daumants Kalniņš un vecākā māsa Laura Štoma, kas rada īpašu ģimeniskuma sajūtu, izdziedot Andra nemaz ne tik vieglās, bet tik ļoti pasakaini aizraujošās dziesmas! Liels prieks par daudzveidīgām muzikālajām krāsām, ko albums guvis gan ar pieaugušo solistu, gan paša Andra Sējāna, gan Reiņa Sējāna aranžējumu skaņu toņiem un noskaņām!”.

Albumam pievienots apjomīgs visu dziesmu vārdu buklets un vairāku dziesmu instrumentālie pavadījumi.

Vizuālā noformējuma autore ir māksliniece Līga Kitchen, kura veidojusi arī grupas Prāta vētra albuma Vēl viena klusā daba un Imanta Ziedoņa fonda Viegli albumu mākslinieciskos noformējumus.

Pirmās četras dziesmas no jaunā albuma jau iespējams noklausīties vietnē Youtube:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!