Kārlis Būmeisters izdod jaunu dziesmu Kad lieti līs

Raksta attēls - Kārlis Būmeisters izdod jaunu dziesmu Kad lieti līs Publicitātes foto

23.10.2015 / Parmuziku.lv

Jau iepriekš ziņots, ka mūziķis Kārlis Būmeisters ir izveidojis jaunu projektu Matters, kura ietvaros tiek ierakstītas dziesmas un gatavots jauns albums. Kad lieti līs ir pirmā publiskotā dziesma no projekta pirmā albuma.

Dziesmas ieraksts tapis Bruknas muižas mūzikas sesiju ietvaros. Grupas dalībnieki, izmantojot pārvietojamās studijas iekārtas, vairākas dienas veica dziesmu ierakstus. Skaņdarba ierakstā izmantotas Bruknas muižas gaiteņos atrastās, vairākus simtus gadus vecās ērģeles un flīģelis, turklāt īpašu noskaņu rada Latvijā ražoto bungu Bro Creation skanējums.

​"Mazāk elektrības, vairāk sajūtu," tā šo dziesmu un visu gaidāmo albumu raksturo pats Kārlis, kurš ir viens no dziesmas autoriem līdzās grupas pianistam Edgaram Znutiņam un dzejniecei Maijai Kalniņai, ar kuras dzeju tapis viss jauno dziesmu cikls.

"Šodien nereti mūzikā ar daudzajiem digitālo iespēju un komerciālo likumu slāņiem dziesmas enerģija un pirmatnējais motīvs tiek nomaskēts.  Tā ir sava veida privilēģija atļauties veidot dziesmu bez pārpulētām bungu skaņām un modulācijas pēc trešā piedziedājuma. Vecā skola jau ilgus gadus ir pazīstama ar tā sauktajiem dzīvajiem ierakstiem. Šoreiz Bruknas muižā šo noslēpumaino dzīvās muzicēšanas sajūtu izmēģinājām arī mēs. Tomēr jāatzīst, ka īpaša nozīme šī ieraksta fināla, jeb tā saucamā master apstrādē bija nozares speciālistam Matam L Lindorfam no Zviedrijas kompānijas Cuttingroom,” skaidro Kārlis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!