Jānis Bukums vēlēšanas iesilda ar degošām baznīcām

Raksta attēls - Jānis Bukums vēlēšanas iesilda ar degošām baznīcām Publicitātes foto

08.09.2018 / Parmuziku.lv

"Deg baznīcas, bet ļaudis smej" – tā par pašreizējo stāvokli valstī un pasaulē kodolīgi spriež Jānis Bukums.

Grupas Jānis Bukums jaunā dziesma un video “Deg Baznīcas” atspoguļo interneta laikmeta attieksmi pret pasauli: "Ātri, bezkaislīgi un virspusēji, it kā mēs būtu tikai skatītāji lielajā dzīves teātrī! Mesidžs ir īss. Esam tā piesātināti ar informāciju, ka nekas vairs nepārsteidz. Vienaldzīgi noraustām plecus par politiķiem, kas cīņā par elektorātu medijos klāsta absurdas idejas. Pasaule karo, bet ja tas mūs neskar, mums ir vienalga. Mūsu rokās ir iekārta ar milzīgu potenciālu, bet to izmantojam, lai aplūkotu ēdiena bildes un komentētu kaķīšu video. Vienlaikus ar absolūtu vienaldzību pret patiešām svarīgām lietām mēs dedzīgi apspriežam Trampa jaunāko tvītu vai kārtējo silikona piepumpēto dibenu. Pie varas nāk narcisi un sociopāti, kurus ievēlējuši tādi paši “lūzeri”, kuriem vajag speciāli ieriebt pārējiem vai lielākais joks ir nobalsot par nukleāro opciju. Melnais čemodāns ir vaļā, sarkanajai pogai noņemts aizsargvāciņš, un pērtiķi sajūsmā vaikstoties dejo ap to, apmētājot viens otru ar ekskrementiem."

Atrodamies vētras “acī”, kur valda klusums un, cerams, arī vēl mīt veselais saprāts. Uztaisām sev tēju, apsēžamies, padomājam, kas ir īsts un kas nav. Mums ir pazudusi kritiskā domāšana, un to balsis, kuriem tās vēl ir, pazūd komentāru jūrā. Viss, kam ir jēga, momentā tiek izķidāts, apsmiets, pretargumentēts, kariķēts. Jo vairāk kaut kas tiek atkārtots, jo vairāk tam ticam. Lai Slavēti Āksti!

Mūzikas video ir multimākslinieka Ērika Saksona un grupas Jānis Bukums kopdarbs: montēja Andrjus Jaņuns, mūzika, vārdi - Arturs Liede un Jānis Bukums. Dziesma ir daļa no topošā konceptalbuma "Neuzvarētais", kas tiks izdots novembrī.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!