Izpārdots Nelsona, Opolais un “Gevandhaus” orķestra 13.oktobrī paredzētais koncerts

Raksta attēls - Izpārdots Nelsona, Opolais un “Gevandhaus” orķestra 13.oktobrī paredzētais koncerts Bernds Aloizs Cimmermans. Foto: Marco Borggreve

03.10.2018 / Parmuziku.lv

Pašlaik jau ir izpārdotas biļetes uz izcilā latviešu diriģenta Andra Nelsona un viņa vadītā Leipcigas “Gewandhaus” orķestra pirmo koncertu Rīgā 13.oktobrī, kurā piedalīsies arī soprāns Kristīne Opolais. Taču vēl ir pieejamas biļetes uz koncertu 14.oktobrī, kur kopā ar Nelsonu un orķestri muzicēs viens no mūsdienu ievērojamākajiem trompetes spēles meistariem Hokans Hardenbergers, informē koncertu rīkotājs Andrejs Žagars.

Svētdien, 14.oktobrī, koncertā ir paredzētas divas daļas, kur vakara pirmajā daļā izcilais virtuozs un harizmātiskais zviedru trompetists spēlēs solo 20.gadsimta vācu avangardista Bernda Aloiza Cimmermana trompetes koncerta “Nobody knows the trouble I see” atskaņojumā.

Hardenbergers ir izcils un ļoti daudzpusīgs interpretācijas meistars, kurš spilgti, dziļi un iedvesmojoši klausītājiem atklāj gan klasiku, gan visjaunāko mūziku. Tas būs patiesi unikāls un spožs muzikālais baudījums,

teica Žagars.

Mēģinot raksturot Hardenbergera muzicēšanu, recenzenti atzīst, ka viņa virtuozi spēlētās pasāžas zib kā dzīvsudrabs, un jūsmo par viņa trompetes sudrabaino, neatkārtojami dzidro un smalko toni.

“Hardenbergera rokās trompetes skanējuma un izteiksmības robežas ir atceltas. Viņam trompete skan kā cilvēka balss,” tā Žagars.

Tieši pēc Hardenbergera pamudinājuma un iedrošinājuma Nelsons pirms diviem gadiem atsāka spēlēt trompeti, ko nebija darījis kopš diriģenta karjeras sākuma. Latviešu diriģents jau ir paspējis uz skatuves uzspēlēt Hardenbergera dāvināto trompeti un tagad ņem to līdzi visos savos koncertceļojumos. Vēl pavisam nesen, šoruden domubiedri kopā uzstājās kameransamblī Leipcigā, un var arī gadīties, ka piedevās dzirdēsim kādu kopīgi spēlētu duetu. Savukārt vakara otrajā daļā Leipcigas “Gewandhaus” orķestris atskaņos Gustava Mālera 5.simfoniju, kuru klausītāji atpazīst gan pēc slavenā sēru marša, gan vēl zināmākā brīnumskaistā Adagietto.

Uz koncertu, kas notiks 14. oktobrī, biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un tiešsaistē www.bilesuparadize.lv . Biļešu cena: no 35 līdz 150 eiro.

Andra Nelsona un “Gewandhaus” orķestra koncertus organizē “Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds” sadarbībā ar “Baltic Musical Seasons”, “Latvija 100”, “Dzimuši Latvijā”. Koncertprogrammu atbalsta “Pastaiga”, “Grindex”, “Live Riga”, “Porsche” un “Latvijas Gāze”.

“Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds” dibināts ar mērķi veicināt un attīstīt augstas raudzes kultūras projektus, īpaši izceļot mūzikas un mākslas nozares, piesaistot valsts, mecenātu un Eiropas fondu finansējumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!