Izdots veltījumu CD albums Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām

Raksta attēls - Izdots veltījumu CD albums Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām Publicitātes foto

01.06.2018 / Parmuziku.lv

Atsaucoties kompānijas “MicRec” un “Mārtiņa Freimaņa Fonda” aktīvistu ierosinājumam, jau kopš pērnā gada rudens notika intensīvs darbs pie veltījumu albuma mūziķim un dzejniekam Mārtiņam Freimanim, kurš 33 gadu vecumā pameta šo pasauli, atstājot aiz sevis daudz lielisku dziesmu, dzejoļu un nepabeigtu ideju.

Mārtiņš bija iedvesmojis daudzus, tāpēc arī albuma veidotājiem nebija liels pārsteigums, ka atsaucās tik daudz pazīstamu latviešu mūziķu, kuri vēlējās piedalīties veltījumu albuma tapšanā. Turpinot tradīciju katru piektdienu publicēt kādu no jaunajām versijām, arī šajā piektdienā piedāvājam kaut ko īpašu! Mārtiņa pati pirmā sarakstītā dziesma “Sapņu tilti”, kuras jauno versiju ierakstījis “Mārtiņa Freimaņa draugu koris” jeb Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters (kuru balss celiņi bija saglabājušies no oriģinālā ieraksta un tagad ir izmantoti jaunajā ierakstā), kā arī Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Madara Grēgere, Katrīna Bindere, Artūrs Gruzdiņš, Ivo Fomins, Andris Ērglis un Ralfs Eilands, kas savas partijas, šī gada maijā, ierakstīja studijā pie dziesmas producenta Ginta Stankeviča.

Šonedēļ ir pieejams arī viss albums, gan CD versijā, gan arī visās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās visā pasaulē. Visas līdz šim publicētās dziesmas ir pieejamas “micrecmusic” YouTube kanāla īpašajā dziesmu sarakstā.

Jaunajā albumā iekļautas sekojošu izpildītāju izpildītās Mārtiņa Freimaņa dziesmas:

1. Bums – Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle
2. Un pirms mēs aizmigām – Aija Andrejeva
3. Ne jau tu, ne jau es – Musiqq
4. Redz kā tu ar mani – Rīgas Modes
5. Tā tas, mās’ – Lauris Reiniks un Rūta Reinika
6. Paspēlēsim paslēpes – Olga Rajecka
7. Kā aizdejot līdz rītam – Katrīna Bindere
8. Kad Ēģiptē sniegs – Z-Scars
9. Satīties, sapīties – Ivo Fomins
10. Neprāts – Līvi
11. Bet maijpuķītēm jāpaliek – Refleksija
12. Sapņu tilti – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
13. Līdz Himalaju mākoņiem – Kārlis Būmeisters

Papildus: 
14. Draugs – Mārtiņa Freimaņa draugu koris
15. Pie Dieviņa gari galdi – Mārtiņa Freimaņa draugu koris

Albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” ir izdots, lai atbalstītu Daigas Mazvērsītes apjomīgās grāmatas par Mārtiņa Freimaņa dzīvi, izdošanu šī gada 28. augustā, kad tas tiks atzīmēts ar vērienīgu Mārtiņa draugu koncertu “Dzintaru koncertzālē”, kam sekos koncerti Liepājā, Tukumā, Jelgavā, Aizputē, Valmierā un Rēzeknē.  Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu serviss” kasēs un internetā.

Albuma izdošanu atbalsta tipogrāfija Eveko. Informē: Radio Skonto, Radio TEV, Draugiem.lv, TVNET un laikraksts Diena.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!