Plaša programma Mārtiņam Freimanim veltītā Mārtiņdienā viņa dzimtajā Aizputē

Raksta attēls - Plaša programma Mārtiņam Freimanim veltītā Mārtiņdienā viņa dzimtajā Aizputē Publicitātes foto: Ritvars Stankevičs

12.10.2018 / Parmuziku.lv

Mārtiņam Freimanim Mārtiņdiena bija viņa mīļākie svētki. Uz tiem viņš aicināja draugus, cienāja ar paša gatavotiem gardumiem un kopā gāja ķekatās. Viņa draugi turpina šo tradīciju, Aizputē rīkojot Freimaņa Mārtiņdienu, kas šogad, pateicoties klajā nākušajam veltījumu albumam un biogrāfiskajai grāmatai, solās būt īpaši piepildīta.

10.novembrī, Mārtiņdienā, visiem interesentiem tiks atvērta M.Freimaņa piemiņas istaba Skolēnu Jaunrades centrā, kurā varēs ieskatīties laika posmā no 11:00 līdz 14:30. Aizputes vidusskolā visas dienas garumā būs apskatāma foto izstāde “Kopā ar Mārtiņu”, savukārt plkst. 12:00 Aizputes Mākslas skolā tiks atklāta skolēnu zīmējumu izstāde “Dzīve kā košums”.

Vienā no senajiem koka namiem pilsētas vēsturiskajā centrā darbojas “Ideju māja”, un 10.novembrī tajā plkst. 13:00 pulcēsies aktīvie vietējie jaunieši, izdziedot Freimaņa dziesmas.

Aizputes Kultūras namā plkst. 13:30 tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma "Freimis. Mārtiņš Freimanis". Filma ir par Mārtiņa Freimaņa dzīvi – gan to, kuru redzēja un pazina visa Latvija, gan to, kuru Mārtiņš dzīvoja, kad skatuves gaismas tika izslēgtas.

Pulksten 15:00 dienā plānots piemiņas brīdis Misiņkalna kapsētā, kur Freimaņa atdusas vietā izvietots skaists akmens, kurā pieredzējušais tēlnieks un mūziķa draugs Uldis Zariņš kā simbolisku tēlu atveidojis Mārtiņa Freimaņa sirdi.

Pulksten 16:00 tiks aizvadīti Daigas Mazvērsītes sarakstītās biogrāfiskās grāmatas atvēršanas svētki Aizputes Kultūras namā, kur būs iespēja iegādāties grāmatu par draudzīgu cenu, kā arī satikt pašu autori un saņemt viņas autogrāfu. Par atvēršanas svētku muzikālo noformējumu gādās koris “Mūza”, kuru repertuārā grupas “Tumsa” daiļrade ir jau daudzus gadus.

Līdztekus daudzajiem Mārtiņdienas pasākumiem Aizputē visu dienu skanēs Mārtiņa Freimaņa mūzika, bet 10.novembra kulminācija būs koncerts “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, kas šoruden ar izpārdotām koncertzālēm apceļo visu Latviju. Koncerts sāksies plkst. 19:00 Aizputes novada sporta centrā “Lejaskurzeme”, un tajā ar Freimaņa dziesmām visus sanākušos priecēs Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Madara Grēgere, Katrīna Bindere, Gatis Mūrnieks, Ivo Fomins, grupas “Līvi”, “Z-Scars”, “Refleksija”, Zintis Žvarts un mūziķu grupa Jāņa Strazda vadībā. Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu servisa kasēs un pasākuma norises vietā.

Koncertu sēriju caurvij cēls virsmērķis, kuru tūres organizatori “Micrec PM” un “Mārtiņa Freimaņa fonds” un mūziķi uzņēmušies sadarbībā ar Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību – vācot ziedojumus, atbalstīt neārstējami slimu bērnu aprūpes centra “Sapņu tilti” celtniecību. Pēc koncerta noslēguma plkst. 22:00 norisināsies Gaismas gājiens, kas sāksies Aizputes Sporta centrā un virzīsies uz Tebras upi pāri “Sapņu tiltiem”, simboliski iezīmējot projekta virsmērķi. Ikviens aicināts ierasties ar savām svecītēm vai lāpām, bet nepieciešamības gadījumā tās varēs saņemt arī gājiena sākumpunktā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!