Indīroka mākslinieka Jannsi minialbums “Zilonis”

Raksta attēls - Indīroka mākslinieka Jannsi minialbums “Zilonis” Publicitātes foto

27.05.2022

Klajā laists Jannsi minialbums “Zilonis”, kur dzirdams gan indīroks, gan popa un hiphopa ietekme. Mūziķis uzskata, ka māksla un mūzika ir līdzeklis, ar kura palīdzību mēs tuvojamies sabiedrībai, kur vieta ir ikvienam.

“Dziesma “No šīs dienas” savu pirmo atskaņojumu piedzīvoja kāzās, kur to veltīju sievai. Minialbuma tituldziesma “Zilonis” ir par brīžiem, kad ir jāpievērš uzmanība savai mentālajai veselībai, un spēku izsīkumā no katras mušas netīšām sanāk uzpūst ziloni,” stāsta Jannsi. “Savukārt “Atbalss kambarī” ir mans vēstījums, mans manifests par to, ka mūsu aizspriedumi un no līdzīgi domājošajiem dzirdētais nedrīkst būt iemesls, kāpēc apspiežam savus tuvākos. Tas šajā nedēļā šķiet īpaši aktuāli -  gan uzskatu sadursmes pašizveidoto “atbalss kambaru” dēļ, gan politiķu cīņas un demisiju pieprasījumi, gan nepieciešamība pēc civilo savienību likuma.”

3. martā Jannsi publicēja dziesmu “Brīvību Ukrainai”, kas bija līdzeklis, lai saglabātu veselo saprātu laikā, kad sākās putina armijas uzbrukums Ukrainai.

Minialbumā visus instrumentus un vokālus mūziķis izpildījis pats, arī veicot apstrādes un pēcapstrādes darbus. “Zilonis” ir pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Jannsi, īstajā vārdā Jānis Uplejs, ir indīroka dziedātājs no Latvijas, iepriekš muzicējis dažādās grupās un sastāvos. Ar grupu “Riverfall” savulaik uzstājies arī kopā ar lielisko ģitāristu Armandu Alksni un piedalījies TV šovā “X Faktors”, nokļūstot līdz “krēslu izaicinājumam”. Kā svarīgākās muzikālās ietekmes Jannsi min grupas “Nothing But Thieves”, “Twenty One Pilots” un pašmāju reperi ansi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!