Imants Daksis publicē Latvijai veltītu dziesmu un videoklipu

Raksta attēls - Imants Daksis publicē Latvijai veltītu dziesmu un videoklipu Foto: Juris Justs

13.05.2021

“Brīvības dziņa” ir singls no Imanta Dakša gada nogalē gaidāmā albuma “Vientuļās revolūcijas”, kuru ievadīja mūziķa pērn izdotais minialbums “Ilgais ceļš kapos”.

Imanta Dakša dziesmas “Brīvības dziņa” videklipa režisors Jāzeps Podnieks vēsta:

“Var iztirzāt videoklipa konceptu un tā izpildes nianses, taču primitīvi izsakoties, filmējām pieklājīgā pankā - kortelītis, pāris cigarešu paciņas uz dzelzceļa sliedēm pie Zemitānu tilta.

Videoklipā izmantoti arhīva materiāli no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, kas dažbrīd harmoniski mijiedarbojas, bet dažbrīd – konfliktē ar dziesmā paustajiem motīviem. Pārējais materiāls operatora-inscenētāja Ritvara Blukas izpildījumā filmēts ar rokas kameru uz Hi8 kasetēm”.

Videoklipa režija un montāža - Jāzeps Podnieks, operators-inscenētājs - Ritvars Bluka, VFX - Sintija Andersone, videoklipā piedalās Austrums, Anna Kalnā, Miķelis Vanags un Imants Daksis.

Dziesmas ierakstā piedalījušies: Imants Daksis - balss, ģitāra un skaņu efekti, Kristīne Ādmine-Liepa - kokles, Miķelis Vanags - elektriskā un akustiskā ģitāra, Toms Valmiers - kontrabass, Mikus Čavarts - sitamie instrumenti, Mārtiņš Krastiņš - skaņu producents. Mūzikas un vārdu autors - Imants Daksis. Ieraksts veikts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!