Par mūziku un par mīlestību! Ieskats Lindas Leen albumā “Digital Church”

Raksta attēls - Par mūziku un par mīlestību! Ieskats Lindas Leen albumā “Digital Church”

11.01.2017 / Aiga Leitholde

Šodien, 11. janvārī, klausītājiem tiek nodots Lindas Leen jaunākais albums “Digital Church”. Dziesmu jaunradi iedvesmojis sešdesmito gadu Amerikas blūza un roka zelta laikmets.

Albumu “Digital Church” veido 13 oriģināldziesmas, kas tapušas kopā ar latviešu mūziķiem Jāni Ruņģi (ģitāra), Ivaru Arutjunjanu (bungas), kā arī zviedriem Džonatanu Guzmanu (taustiņi) un Tomu – Ediju Nordenu (bass). Ierakstu producējis Gatis Zaķis.

Albuma nosaukums un muzikālās atsauces liek aizdomāties par Lasvegasu – izklaides industrijai tik ļoti nozīmīgu pilsētu, kurā sastopami avantūristi, mīlētāji un mākslinieki, kas izdzīvo plašu spektru cilvēciskās kaislības. Neona izkārtne norāda ceļu uz kādu no Lasvegasas baznīcām, kurā avantūristu pāri salaulā Elviss. Šādas sajūta uzbur  “Digital Church” – muzikāli eklektiskais albums, kurā, piemēram, pieklusinātas mīlas dziesmas kā “Lover” mijās ar enerģiskiem radio singliem kā dziesma “Megadose”. 

Patiesībā albums “Digital Church” ir stāsts par dažādajiem mīlestības stāvokļiem: iemīlēšanās, apnikums, ilgas, ceļš pie sevis un tajā pašā laikā arī pie mīļotā. Manuprāt, viena no spēcīgākajām albuma dziesmām ir “Slowly”, kurā muzikālā tēma attīstās no blūzīga - stiepjoša ģitāras rifa, muzikāli atveidojot laika vilkšanu garumā, par ko tālāk dziesmā stāsta arī teksts.

Albuma kulminācija ir balāde “Evanescent Muse”, šķiet, vispersoniskākā dziesma, kuras sākumā saspēlējas balss un ģitāras, pakāpeniski pievienojoties citiem instrumentālistiem, tiek kāpināta dinamika, radot zosādas sajūtu. Pārsteigums gaidāms arī albuma noslēgumā – dziesmai “All You Need Is Love” ir salīdzinoši garš instrumentāls ievads postroka noskaņās, un iepazīstina ar plašo Linas Leen balss diapazonu. “All You Need Is Love” ir stāsts par mūsu visu vienlīdzību.

“Digital Church” pirmatskaņojuma koncertu sērija gaidāma pavasarī. Tās ietvaros Linda Leen 11. martā uzstāsies Latgales vēstniecībā “Gors”, Rēzeknē, 16. martā koncertzālē “Palladium Rīga”, 19. martā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 26. martā koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā.

Biļetes uz koncertiem pieejamas “Biļešu servisa” kasēs un internetā –bilesuserviss.lv. Savukārt albums pieejams “iTunes”, “Spotify”, “Apple Music”, “Deezer” un citās straumēšanas platformās, kā arī mūzikas ierakstu veikalos. Vairāk informācijas – www.lindaleen.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!