Gidons Krēmers, cirks un tango: unikāls koncerts “Lielajā dzintarā”

Raksta attēls - Gidons Krēmers, cirks un tango: unikāls koncerts “Lielajā dzintarā” Publicitātes foto

08.01.2019 / Parmuziku.lv

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 27. janvārī plkst. 17.00 aicina uz pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncertu “Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks”. Atskaņojot Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg), Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Artura Maskata mūziku, izcilais vijolnieks uzstāsies kopā ar orķestri “Kremerata Baltica” un slavenā vācu cirka Circus Roncalli klaunu Robertu Viki (Robert Wicke).

Būdams liels cirka cienītājs, vijolnieks Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku. Koncerts būs kā aizrautīgs priekšnesums, kurā teatrālas etīdes apvienosies ar mūziku un slavenais vācu cirka Circus Roncalli klauns Roberts Vike sadarbosies ar orķestri un pašu Krēmeru.

Atzīmējot lieliskā 20. gadsimta poļu komponista Mečislava Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa brīnišķīgā mūzika, kas nereti rakstīta kino un teātrim. No Veinberga plašā kino un teātra mūzikas klāsta daudzi atpazīs gan Vinnija Pūka un “Bonifācija brīvdienu” saulainās multfilmu melodijas, gan arī citus meldiņus.

Savukārt koncerta pirmajā daļā būs dzirdama tango karaļa, argentīniešu komponista Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Koncertu atklās ar zināma pašmāju komponista Artura Maskata opusu “Pusnakts Rīgā”, ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai.

Gidons Krēmers ir pasaulslavens vijolnieks, kamerorķestra “Kremerata Baltica” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams tikai četrus gadus vecs, Rīgā dzimušais vijolnieks uzsāka mācības pie sava tēva un vectēva, kas abi bija sava laika atzīti mūziķi. Vēlāk bagātīgie sasniegumi prestižos starptautiskos konkursos pavēra Gidonam ceļu uz karjeru, kuras laikā izcilais mūziķis ieguvis visas pasaules atzinību un reputāciju kā viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. 2002. gadā Krēmers kopā ar “Kremerata Baltica” ieguva Grammy balvu kategorijā “Labākais mazā ansambļa izpildījums”.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Gētes institūta Rīgā atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!