„Franco Franco” izdod ekspresīvu singlu un videoklipu “Vētra”

Raksta attēls - „Franco Franco” izdod ekspresīvu singlu un videoklipu “Vētra” Publicitātes foto

12.11.2020

Grupa “Franco Franco” nāk klajā ar jaunu skaņdarbu “Vētra”, kuram tapis arī alegorisks videoklips.

“Vētra” seko pērn izdotajai dziesmai “Sirdsdejo”, kas iekaroja daudzu klausītāju sirdis un “Muzikālās bankas 2019” balsojumā iekļuva 25 gada vērtīgāko dziesmu starpā.

Grupas dalībnieki atklāj, ka dziesmas aizmetņi tapuši, samainoties ar instrumentiem. “Pianiste Kristīne radīja bungu ritmu, savukārt bundzinieks Mārtiņš sēdās pie klavierēm,” smejas grupas soliste un dziesmas vārdu autore Elizabete Vētra. Viņai šis ir pirmais no A līdz Z sarakstītais skaņdarbs latviešu valodā.

“Šis saspringtais laiks pierādījis, ka dzīve mēdz velties mums pāri lielākos un mazākos viļņos. Brīžiem noturēties ir viegli, citreiz – teju neiespējami. Šis skaņdarbs ir mēģinājums parādīt, ka no savas dzīves bangām varam arī ko būtisku iemācīties,” stāsta Vētra. “Savā ziņā es ceru, ka šī dziesma kādam noderēs kā rīks, kas palīdz tikt galā ar nepatīkamām emocijām, laipni atvadīties no tām un pateikt “paldies” par mācību stundu.”

Videoklipa radošo konceptu un montāžu veidojis grupas bundzinieks un šova “Balss maskā” vadītājs Mārtiņš Spuris. “Būtisks “Vētras” vizuālā stāsta elements ir divas dažādas pasaules. Viena ir tā, ko rādām citiem cilvēkiem. Savukārt otra ir mūsu iekšējā pasaule – kā mēs jūtamies patiesībā. Bieži šīs pasaules nesakrīt, un mēs jūtamies apmaldījušies, disbalansā. “Vētrā” mēģinām atrast izeju no šīs aizspogulijas un panākt, lai mūsu divas pasaules pārklātos un mēs gan iekšēji, gan ārēji būtu harmonijā ar sevi,” stāsta Spuris.

Dziesmu producējis un par ierakstu parūpējies Reinis Kārkliņš (“Aleja Records”), kurš ir arī “Franco Franco” singlu “Sirdsdejo” un “You Look So Good” producents.

„Franco Franco” izdevuši divus mazalbumus un vairākus singlus, sadarbojušies ar Reini Sējānu, Arstarulsmirus, Normundu Rutuli, Artūru Jenotu. Mazalbums „Moon + Light” nominēts balvai “Zelta mikrofons” kā viens no labākajiem alternatīvās vai indie-pop mūzikas albumiem. Grupa koncertējusi lielākajos pašmāju festivālos – Positivus, Summer Sound, Playground –, kā arī iesildījusi ārzemju mākslinieku Toma Odela un Džesijas Vēras koncertus Latvijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!