Festivāla “Zemlika” laikā notiks arī aktuālo filmu seansi

Raksta attēls - Festivāla “Zemlika” laikā notiks arī aktuālo filmu seansi Publicitātes foto

24.10.2016 / Parmuziku.lv

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla “Zemlika” laikā 28. un 29. oktobra vakaros notiks vairāki šobrīd aktuālu filmu bezmaksas seansi.

Arī šogad ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla radošās direktores Sonoras Brokas gādību un filmu autoru laipnu piekrišanu festivāla “Zemlika” pasākumu programmā iekļauti četru šobrīd aktuālu filmu seansi – gan Jāņa Putniņa dokumentālā filma par izcilo matemātiķi Ilju Ripsu “Degošais”, gan nupat “Riga IFF” pirmizrādītais Baltijas valstu pirmais kino kopdarbs “Senekas diena”, gan arī pagājušā gadsmita 90. gadu esences izvilkums igauņu spēlfilmā “Dienas, kas mulsināja”, gan stāsts par četriem brazīļiem ar neremdināmu tieksmi un iedvesmu veicināt sociālas pārmaiņas “Vēja ķērāji”.

Par filmu izvēli stāsta S. Broka:

“1969. gada aprīlī Ilja Ripss aizdedzinājās pie Brīvības pieminekļa Rīgas centrā, protestējot pret Čehoslovākijas okupāciju. Lai gan galēji ekstrēms, tas bija vistīrākajā formā pašizpausmes veids, sava viedokļa nepastarpināta paušana totalitāras sabiedrības slāpētajā un regulētajā informācijas telpā.

Kad bija pēdējais brīdis, kad izjutāt neierobežotu brīvību? Izpausmes brīvību, radošo brīvību, iespēju būt pašam, un izdzīvot savu, ne citu dzīvi? Uz šiem jautājumiem atbildes meklē, vai tās jau atraduši, un dzīvo patiesā harmonijā ar sevi dažādie varoņi no šā gada “Zemlikas” kino programmas. Jau minētais Ilja Ripss – izcilais matemātiķis Jāņa Putniņa dokumentālajā filmā “Degošais”, Brazīlijas ielu mākslinieki Džans, Viljams, Rikardu un Biskoitu, jeb “Vēja ķērāji” Amira Eskandari filmā, igauņu režisores Trīnas Rūmetas filmas “Dienas, kas mulsināja” varonis Allars – puisis treniņbiksēs ar autoavārijā izsistu caurumu galvā, kurš, streipuļojot cauri mežam, iekuļas aizvien jaunos, šobrīd grūti iedomājamos, bet deviņdesmitajiem raksturīgos piedzīvojumos, un nostaļģijas mākts izbijušais mūziķis, kurš kavējas atmiņās par jaunību, kad tika dibināta Senekas brālība ar moto “Dzīvo katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā” – Kristijonas Vildžiūnas jaunākajā filmā “Senekas diena”.

Šķiet, kas var vienot tik dažādo kompāniju? Tā, bez šaubām, ir greznība, kādu atļaujas šie, patiesie un izdomātie tēli – greznība apzināties sevi, un nelauties amoka skrējienam. Durbe, mazākā pilsēta Latvijā, ir neticami ideāla platforma šādam kino, jo skatoties filmas 200 kilometrus prom no galvaspilsētas kņadas un kultūras dzīves pārsātinājuma, paliek tikai būtiskākais – filmas ideja, tās realizācija, un mijiedarbība ar skatītāju. Pilnīgi droši varam teikt, ka, tādas, kādas šīs filmas būs Durbē, citur vairs nebūs iespēja redzēt. Mazliet smaržojošas pēc āboliem, skolas, un rudenīgas miglas.”

Filmu programma:

28. oktobrī

  • 19:00 “Degošais”, rež. Jānis Putniņš, 55’, Latvija, 2016
  • 20:00 “Dienas, kas mulsināja”, rež. Trīna Rūmeta, 105’, Igaunija

29. oktobrī

  • 19:00 “Vēja ķērāji”, rež. Amirs Eskandari, 93’, Somija/ Dānija, Zviedrija, Igaunija, 2014
  • 20:40 “Senekas diena”, rež. Kristijonas Vildžiūnas, 105’, Latvija/ Lietuva/ Igaunija, 2016

Filmas tiks demonstrētas A. Kronvalda Durbes vidusskolā un, kā visus iepriekšējos gadus, ikvienam pieejamas bez maksas.

Biļetes uz festivālu “Zemlika” (koncertiem) nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā BezRindas.lv. Biļešu cena šobrīd ir EUR 26.00. Festivālam tuvojoties, tās kļūs dārgākas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!