Festivāla “Jazz Room” ziemas sesijā uzstāsies augstas klases ASV un Eiropas džezmeņi

Raksta attēls - Festivāla “Jazz Room” ziemas sesijā uzstāsies augstas klases ASV un Eiropas džezmeņi Publicitātes foto

01.02.2018 / Parmuziku.lv

2. februārī notiks Denisa Paškeviča saksofonfestivāla “Jazz Room” ziemas sesijas koncerts “Tenor Legacy”, kur kolorītākais pašmāju saksofonists un festivāla mākslinieciskais vadītājs Deniss Paškevičs uzstāsies kopā ar amerikāņu saksofonspēles meistaru Valtu Veiskopu (Walt Weiskopf). Savukārt 3. februārī notiks “Riga Room Sessions” koncerts, kur skatītājus priecēs šveiciešu trio “VEIN”.

2. februārī tenorsaksofonistiem Valtam Veiskopam un Denisam Paškevičam pievienosies viena no šobrīd pieprasītākajām džeza ritma sekcijām Eiropā, spilgtu dāņu mūziķu trio: pianists Karls Vinters (Carl Winther), kontrabasists Andreas Langs (Andreas Lang) un bundzinieks Anders Mogensens (Anders Mogensen).

Valts Veiskops ir gan saksofonists, gan komponists un pedagogs, kurš uzstājies kopā ar daudziem ievērojamiem izpildītājiem, tajā skaitā pat ar leģendāro dziedātāju Frenku Sinatru! Ar neticamu tehnisko veiklību apveltītais saksofonists profesionālo karjeru uzsāka 21 gada vecumā 1981. gadā, kad pievienojās leģendārā bundzinieka Badija Riča (Buddy Rich) bigbendam. Divus gadus vēlāks tika uzsākta ilga sadarbība ar dzeža pianistu un aranžētāju Tošiko Akijoši (Toshiko Akiyoshi), kopā radot septiņus albumus un vairākkārt dodoties tūrē gan pa ASV, gan pa Eiropu un Japānu.

Kopš deviņdesmito gadu sākuma Valts Veiskops izdevis jau 19 savus albumus. Tāpat izdotas septiņas grāmatas, kurās Volts apraksta dažādas ar džeza improvizāciju saistītas tēmas. Jau ilgus gadus viņš ir arī praktizējošs pedagogs un šobrīd ir Ņūdžersijas Universitātes džeza studiju koordinators. Arī koncerta dienā plkst. 15.00 sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju tās telpās notiks izcilā saksofonista bezmaksas atvērtā meistarklase.

Deniss Paškevičs ir viens no vadošajiem latviešu džeza mūziķiem – saksofonists, flautists, komponists, producents un pedagogs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā, izglītots gan akadēmiskās, gan mūsdienu ritmiskās mūzikas virzienos un daudz iedvesmojies no leģendārā saksofonista un komponista John Coltrane. Savas karjeras laikā viņš saņēmis starptautisku atzinību, kļūstot par četru kompāniju oficiālo mākslinieku: “Marca Reeds” (Francija), “Theo Wanne” (ASV), “P.Mauriat” (Francija) un “Kay Siebold” (Vācija). Uzstājies kopā ar tādiem pasaulslaveniem mūziķiem kā Randy Brecker, Aaron Parks, Brian Melvin, Seamus Blake un daudziem citiem.

3. februārī radošais un dinamiskais šveiciešu trio “VEIN” piedāvās iedziļināties savās franču komponista Morisa Ravēla mūzikas interpretācijās. Pianists Michael Arbenz, bundzinieks un viņa dvīņubrālis Florian Arbenz un basists Thomas Lahns dzīvo Bāzelē un pēdējo desmit gadu laikā ieguvuši stilistiski ļoti dažāda un tehniski augstvērtīga mūziķu trio statusu. “VEIN” patīk izsmalcinātā veidā jaukt kopā Eiropas klasisko kamermūziku ar džeza improvizāciju. Visi trīs mūziķi ir akadēmiski izglītoti un visiem grupā ir līdzvērtīga loma.

Grupa izdevusi pa albumam gandrīz katrā tās pastāvēšanas gadā un sadarbojusies ar spožiem solomāksliniekiem. Piemēram, ar saksofonistu Greg Osby, ar kuru jau uzstājusies arī Rīgā. “VEIN” dalībnieki komponē arī paši, taču labprāt aizraujas ar aranžējumiem gan klasiskās, gan džeza mūzikas skaņdarbiem. Spilgts piemērs ir pērnā gada albums “VEIN Plays Ravel”, kā programmu dzirdēsim arī koncertā 3. februārī.

“Riga Room Sessions” tiks izvērsta par muzikāli augstvērtīgu džeza koncertu sēriju visa gada garumā. Pirmās sesijas tiek rīkotas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Abi koncerti notiks Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3, un sāksies plkst. 19.30. Biļetes uz abiem koncertiem nopērkamas bilesuparadize.lv un to cena ir EUR 10.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!