Elizabete Balčus izdod jaunu dziesmu un mūzikas video“IKA”

Raksta attēls - Elizabete Balčus izdod jaunu dziesmu un mūzikas video“IKA” Publicitātes foto

09.08.2018 / Parmuziku.lv

Elizabete sadarbībā ar mākslinieci Zani Zelmeni laiž klajā jaunu mūzikas video dziesmai “IKA”. Dziesmu 17.augustā oficiāli izdos Londonas leibls “Wall of Sound”.

Pēdējā pusgada laikā Elizabete aktīvi koncertē Eiropā un ārpus tās, ar savu mūziku pietuvinoties performances mākslas virzienam. Kad koncerttūres ietvaros Elizabete uzstājās Londonā, aizsākās sadarbība ar leiblu “Wall Of Sound”, kas izdevis tādus zināmus mūziķus kā Royksopp, Grace Jones, Mogwai, Propellerheads, Zoot Woman u.c. “IKA” tiks izdota leibla paspārnē un no 17.augusta būs pieejama visās mūzikas straumēšanas vietnēs. Dziesma ir pašas ierakstīta un producēta, to miksēja Silvestrs Zemgals.

”IKA” ir iedvesmota no Grieķu mitoloģijas stāsta par Ikaru, kurš tiekot prom no labirinta, eiforijas vadīts lidoja pārāk augstu un tuvu saulei. Mana vīzija par Iku ir kā par hiperreālu, drosmīgu, piedzīvojumu kāru būtni, kuras alkas atrauties no zemes un īstenot savas idejas ir apkārtējo apdraudētas. Ika, spīta un eksperimenta vadīta, tiecoties pēc jauniem apvāršņiem, balansē uz maģiskas robežas starp spozmi un sadegšanu, realitāti un ilūziju.”

“Kad es pavasarī apmeklēju jaunās mediju mākslinieces, mākslas akadēmijas absolventes Zanes Zelmenes interaktīvo izstādi “Simulacrum” un ar virtuālās realitātes brillēm uz acīm spēlēju spēli viņas izveidotajā realitātē, šķita, ka tā realitāte atbilst Ikai. Tā pieredze bija kā nokļūšana apzinātajā sapnī, kurā vari kontrolēt, kur un kā lido. Mēs sākām sadarbību balstoties uz “Simulacrum” darbu un papildus, integrējot mani, iefilmējām kadrus Londonā. “IKA” kļuva par saikni dabas un tehnoloģijas simulācijai.”

Mūzikas video savu pirmo skati piedzīvoja nedēļu atpakaļ, ekskluzīvi internet-žurnālā “Clash Magazine”, savukārt “God Is In The TV” tas tika izvēlēts kā “Nedēļas video”, par “IKU” rakstīja arī “Electrinic Sound”, kā arī “CMU” ievērojis jauno video, piebilstot, ka Elizabetes 2016.gadā izdotais albums “Conarium” ir obligāts tiem, kuriem patīk dīvains pops, bet “IKA” ejot vēl tālāk.

Elizabetes tuvākās uzstāšanās:
11.08. Ionoteka, St.Pēterburgā
23.08. Autentika, Rīgā
30.08. Sebright Arms, Londonā
31.08. Amersham Arms, Londonā
02.08. Maskavas Mūzikas nedēļā
07.08. Royal Fish festivālā Bādenē
15.08. TOLM festivālā Tallinā

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!