Dzintaru koncertzālē uzstāsies Latvijas džeza mūzikas leģenda Boriss Bannihs

Raksta attēls - Dzintaru koncertzālē uzstāsies Latvijas džeza mūzikas leģenda Boriss Bannihs Publicitātes foto

14.10.2018 / Parmuziku.lv

18. oktobrī kopā ar kolēģiem un mūzikas cienītājiem koncertā Dzintaru koncertzālē izcilais Latvijas džeza kontrabasists Boriss Bannihs atzīmēs savu 70 gadu jubileju.

“Boriss ir leģenda! Viņa vārds, iespējams, nav tik plaši atpazīstams. Bet tie, kuri zina, ko viņš paveicis muzikāli, man piekritīs, ka Bannihs ir viens no Latvijas džeza vēstures dimantiem,” saka džeza dziedātāja Evilena Protektore.

Interesanti, ka savas mūziķa gaitas Boriss Bannihs sāka kā bundzinieks, bet, pateicoties kontrabasistam Viktoram Avdjukēvičam, kurš ievēroja Banniha “kontrabasista rokasspiedienu”, nomainīja instrumentu uz kontrabasu. Prasmes un disciplīnu Bannihs iemācas, spēlējot štāba orķestrī. Bet džeza mūziķa karjeru sācis 1972.gadā -  spēlējis Latvijas Televīzijas un Radio bigbendā, bijis saksofonista Vadima Vjadro džeza kvarteta dalībnieks.

"Boriss Bannihs ir jauks cilvēks, demokrātisks un viegli iekļaujas ansamblī – ļoti labs basģitārists!"

Leģendārs ir Banniha tandēms ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu. Viņi bija kā cimds ar roku! Tāds tandēms mūsu populārajā mūzikā vairs nav bijis – viņi spēlēja kā viens!

atceras saksofonists un džeza vēsturnieks Indriķis Veitners.

Kopā ar bundzinieku Vladimiru Boldirevu un saksofonistu Raimondu Raubiško  kontrabasists spēlēja trompetista Gunāra Rozenberga izveidotajā džeza kvartetā “2R+2B”, gūstot plašu atpazīstamību gan Padomju savienībā, gan ārpus tās. “Mūzika, ko izpildīja “2R+2B” miksēja bībopu ar frīdžeza elementiem, agresīvu svingu sajūtu un ļoti ekspresīvām, garām improvizācijām. Pēc koncepcijas tas bija radniecīgs ansamblis Orneta Kolmena sešdesmito gadu frīdžeza kvartetam,“ spriež kontrabasists Jānis Rubiks.

Bannihs ir bijis basģitārists Raimonda Paula izveidotajā ansamblī “MODO”, kas apvienoja tā laika visspēcīgākos instrumentālistus un vokālistus. Viņa spēle ir dzirdama trīs leģendāru albumu ierakstos – Gunāra Rozenberga albumā “Laura”, Maestro Raimonda Paula albumos “Māsa Kerija”  un “Mans ceļš”.

18. oktobrī Boriss Bannihs uzstāsies ar savu aktuālo kolektīvu “Modal Jazz Ensemble” (Boriss Bannihs, Artjoms Sarvi, Vlads Zelkins, Indriķis Veitners, Lauris Amantovs, Normunds Piesis) un viesmāksliniecēm Olgu Pīrāgs, Evilenu Protektori.  Koncertā, kas būs ieturēts bībopa stilistiskās tradīcijās, izskanēs gan oriģinālkompozīcijas, gan labi pazīstami džeza standarti. Pasākuma mecenāts - A/s “Olainfarm”.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!