Mūziķi, producenti un autori aicināti pieteikties dziesmu rakstīšanas darbnīcai "RIGaLIVE 2018"

Raksta attēls - Mūziķi, producenti un autori aicināti pieteikties dziesmu rakstīšanas darbnīcai "RIGaLIVE 2018" Publicitātes foto

30.08.2018 / Parmuziku.lv

Pēc “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” iniciatīvas jau trešo reizi tiek rīkots pasākums mūzikas industrijas pārstāvju savstarpējai sadarbības veicināšanai, profesionalitātes līmeņa celšanai un pieredzes apmaiņai – dziesmu rakstīšanas nometne ar radošajām meistarklasēm - “RIGaLIVE”.

Tiek aicināti mūzikas autori, izpildītāji, dziesmu producenti pieteikt dalību dziesmu rakstīšanas darbnīcai, kas norisināsies no šī gada 9. līdz 11 oktobrim Rīgā.

Šobrīd tiek izsludināta pieteikšanās dziesmu rakstīšanas darbnīcai, kur trīs dienu laikā līdz 10 darba grupās tiks strādāts pie jaunu dziesmu radīšanas. Katra darba grupa sastāvēs no trīs dalībniekiem – mūzikas autora, izpildītāja un producenta. Katru dziesmu darbnīcas norises dienu darba grupa strādā astoņas stundas, lai radītu dziesmas demo versiju, ko pēc tam izvērtēs eksperti, kas sastāv no starptautisku ierakstu kompāniju, “Latvijas mūzikas attīstības biedrības/Latvijas mūzikas eksports” un mediju pārstāvjiem. Paralēli dziesmu rakstīšanas procesam norisināsies arī meistarklases, kuras paredzētas mūzikas menedžeriem.

Foto: Rolands RekkeFoto: Rolands Rekke

Nometnes norises plāns:
9.10 - iepazīšanās ar meistarklases dalībniekiem;
10.10 - dziesmu rakstīšanas sesija; klausīšanās un vērtēšana;
11.10 - dziesmu rakstīšanas sesija; klausīšanās un vērtēšana.

Dalībnieku mērķis ir radīt dziesmu, kas varētu būt potenciāls Baltijas radio hīts  2019. gadā. RIGaLIVE nometnes laikā radīto dziesmu vidū ir anša un Kristīnes Pāžes dziesma “Zemesstunda”, kas digitālo platformu topos Latvijā ir pabijusi kā visvairāk atskaņotākā dziesma, kā arī Justa “Falling Down”, kas ir tikusi iekļauta Spotify kūrētajā “Fresh Finds” pleijlistē.

“Bija vērtīga pieredze pavērot, kā tieši kurš pavārs darbojas “virtuvē”, kādas “garšvielas” un triki katram ir arsenālā. Par pašu piedalīšanos procesā –

man tas noteikti bija redzesloku paplašinošs pasākums!

-ansis, hip-hop mākslinieks, producents, bītmeikeris, RIGaLIVE 2. sesijas dalībnieks

“Es esmu piedalījusies dziesmu rakstīšanas nometnēs citās valstīs, bet Latvijā tā ir pirmā reize. Man liekas, ka izdevās pat labāk kā ārzemēs,”
-Aminata Savadogo, Latvijas pārstāve Eirovīzijā 2015. gadā

Pieteikums dalībai jāaizpilda līdz 21.09.2018, dziesmu rakstīšanas darbnīcas dalībnieki tiks izziņoti līdz oktobra sākumam.

Foto: Rolands Rekke

Dalības maksa -  50 €;

PIETEIKTIES DZIESMU RAKSTĪŠANAS NOMETNEI ŠEIT.

Par lekcijām un citām aktivitātēm informācija sekos.
Vairāk info: www.musiclatvia.lv un

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!