Dons zina Valentīndienas koncerta īsto formulu + FOTO

Raksta attēls -  Dons zina Valentīndienas koncerta īsto formulu + FOTO Foto: Inga Leite

15.02.2017 / Aiga Leitholde

Svētā Valentīna dienā, 14. februārī, ar koncertu “Tepat” Arēna Rīga uzstājās dziedātājs Dons. Rīt dziedātājs sniegs vēl vienu koncertu, bet, kā izskanēja pirmais? Cik dziesmas ir koncerta programmā? Vai meitenes bija vairākumā? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem lasi atskatā.

"Vai Tu raudāsi? Nē, es nē. Es gan raudāšu. Ā, nu jā, es arī. "Pēdējā vēstule". Jā! Un es visām dziesmām dziedāšu līdzi! Jā, es arī, es arī. Un rīt nebūs balss, bet dziedāšu!"  Šī noklausītā sirsnīgā saruna nebija mans variants. Uz koncertu “Tepat” devos ne radio hitu, bet gan kā neraksturīgāka meklējumos. Man par laimi, Dons zina pareizās proporcijas. Koncerta programmu veidoja 22 dziesmas, kuras bija sakārtotas trīs emocionāli atšķirīgās daļās.

Publika tika iekustināta ar radio singliem “Medus Pods”, “Pastnieks”, “Māsa Upe”, pamazām sabiezinot emocijas. Koncerta kulminācija – dziesma “Ja Tu man esi” ar komponista Zigmāra Liepiņa piedalīšanos. Dziesma atklāja Dona balss un emociju plašo diapazonu. Ar nokaitētu, elektrizētu dziļuma sajūtu piesātinātas bija dziesmas “Citādi Nesanāks”, “Brīnums”, bet “Zirdziņš” izskanēja rokmūzikai raksturīgā varenībā, lai pēc tam koncerts atkal atgrieztos popmūzikas bezrūpīgajā ritējumā – ar disko ritmos ieturēto “Tev piedzims bērns” un Donu zelta žaketē.

Pēc skata raugoties, šis vairāk bija ģimeņu koncerts. Man blakus dziesmu "Signāls" (dziesmai patiesībā ir tik piņķerīgi vārdi!) dziedāja mazas meitenes, kuras pieskatīja viņu tēti. Nebija dejotājas garos zābakos ar pušķīšiem rokās un Dons bija diezgan statisks, toties skatuve mirdzēja kā babiloniešu zikurāts un pavadošā grupa savu meistarību atrādīja spilgtos solo numuros. Lielie ekrāni nodrošināja kvalitatīvu koncerta skatīšanos arī tālākās un augstākajās rindās sēdošajiem.

Arī pēc šī koncerta joprojām uzskatu, ka dziedātāja balss potenciāls vislabāk atklājas dramatiskos rokmūzikas dziedājumos un izsmalcinātās elektroniskās, nevis komfortablās popa kompozīcijās. Iespējams, pēc kāda laika sagaidīsim arī Dona elektroakustisko koncertsēriju, kad varēsim vērot dziedātāju tuvplānā. Jau tagad, noņemot visas grandiozās dekorācijas un ieklausoties, koncertā "Tepat" izskanēja populārās mūzikas koncertam smagas tēmas un neraksturīgi aranžējumi - tas prasās pēc tālākas attīstības.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!