Dzejas un improvizētās mūzikas projekts “Klausies.Слушай.Listen” dodas uz Tallinu ar vēl starptautiskāku sniegumu

Raksta attēls - Dzejas un improvizētās mūzikas projekts “Klausies.Слушай.Listen” dodas uz Tallinu ar vēl starptautiskāku sniegumu Foto: Evliena Protektore

17.09.2018 / Parmuziku.lv

Šogad izlaidis debijas albumu ar nosaukumu “17” un vairāk nekā divu gadu garumā aktīvi koncertējis Latvijā, projekts “Klausies.Слушай.Listen” pirmoreiz dodas uz Tallinu, lai 19. septembra vakarā spēlētu vecpilsētas džeza klubā “Philly Joe’s”. Projekts, kurā apvienojušies dzejniece un mūziķi no Latvijas un Lietuvas, Igaunijā izpildīs īpaši šim koncertam gatavotu programmu vairākās valodās.

“Klausies” ir Aleksandras Lines rakstītā dzeja trijās valodās (latviešu, angļu un krievu) un bundzinieka Arta Oruba, pianista Toma Mikāla un trompetista Dominykas Vyšniauskas izpildītā improvizētā mūzika. Kaut arī Latvijā projekts pārsvarā uzstājas ar programmu visās trijās valodās, padarot katru pasākumu pieejamu daudz plašākam klausītāju lokam, Tallinas koncertam tiek sagatavota programma pārsvarā angļu valodā, toties par godu trīs valstu draudzībai un īpašo gadu Baltijas valstu vēsturē Dominykas ir īpaši piemeklējis sava mīļākā mūsdienu lietuviešu dzejnieka tekstu, ko iecerējis koncertā izpildīt pats. Klausītājiem paredzēts nodot arī kādu sveicienu igauņu valodā, kas grupai kļūs par neierastu izaicinājumu.

Pēc atgriešanās uz Latviju tuvākais plānotais koncerts “Klausies” ir teātra klubā “Austrumu Robeža” 23. oktobrī. Šajā vietā projekts uzstāsies pirmoreiz, sagatavojot programmu tikai latviešu valodā — ar kompozīcijām par pasaules izzināšanu, ceļojumiem, mūsu valsts skaistumu, mīlestību, dzīves ironiju, un, protams, mūziku un mūziķa ceļu tajā.

Pasākuma biļetes jau pieejamas Biļešu Paradīzē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!