Diskutē par mūziķu iespējām saņemt taisnīgu atlīdzību straumēšanas laikmetā

Raksta attēls - Diskutē par mūziķu iespējām saņemt taisnīgu atlīdzību straumēšanas laikmetā Publicitātes foto

01.02.2018 / Parmuziku.lv

Ar mērķi informēt mūziķus un citus interesentus par mūziķu autortiesībām un iespējām saņemt taisnīgu atlīdzību straumēšanas laikmetā, Eiropas Savienības (ES) mājā norisinājās ekspertu diskusija.

Ar informatīvu lekciju par autoru, producentu un izpildītāju tiesību aizsargāšanu stāstīja Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) pārstāvis Reinis Norkārkls, kā arī Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna. Savukārt pieredzē par līgumu slēgšanu ar straumēšanas servisu kompānijām dalījās grupas "Carnival Youth" menedžere Guna Zučika.

Pēc informatīvajām lekcijām klātesošie bija aicināti iesaistīties diskusijā par mūziķu iespējām saņemt taisnīgu atlīdzību straumēšanas laikmetā.  

Mūzikas straumēšanas platformu lietotāju skaits Latvijā kopš 2016. gada ir pieaudzis par 10%, liecina LaIPA veikto aptauju rezultāti.
Teju puse jeb 47% no aptaujas respondentiem uzskata, ka mūzikas straumēšana mazina tās pirātismu. LaIPA valdes loceklis Kārlis Būmeistars iepriekš skaidroja, ka tas varētu būt saistīts ar vieglāku mūzikas pieejamību, kā arī to, ka šodien jaunieši ir gatavi tērēt vairāk naudas mūzikai. Pēc viņa domām, sabiedrības uzskati par radošajām industrijām pakāpeniski mainās uz labo pusi, lai gan mūzikas pirātismu pilnībā nekad nebūšot iespējams izskaust.

Savukārt kā vienu no turpmākajiem izaicinājumiem vietējiem māksliniekiem mūzikas straumēšanas vidē Būmeistars norādīja globālo mūzikas ierakstu kompāniju ietekmi straumēšanas platformās, kas mūziķus nostāda nevienlīdzīgās pozīcijās.

Tie mūziķi, kuri ir parakstījuši līgumus ar, piemēram, "Warner", "Universal" un "Sony", platformā "Spotify" tiek izcelti vairāk nekā tie mākslinieki, kuri parakstījuši līgumus ar mazākām ierakstu kompānijām,

teica Būmeistars.

Viņš norādīja, ka tādēļ ir nepieciešams sekot ārvalstu radiostaciju piemēram, liekot uzsvaru uz pašmāju izpildītāju mūzikas atskaņošanu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!