“Bel Tempo” laiž klajā debijas minialbumu “Pessimismus”

Raksta attēls - “Bel Tempo” laiž klajā debijas minialbumu “Pessimismus” Publicitātes foto

15.06.2022

Indī/elektroniskās mūzikas duets “Bel Tempo” (Jūlijs Melngailis un Andis Ansons) izdod debijas minialbumu “Pessimismus”, kas sastāv no 5 skaņdarbiem.

Minialbuma dziesma “DeepBluSea” radīta kopā ar Miķeli Putniņu un Londonā dzīvojošo un starptautisku atzinību ieguvušo hip-hop mākslinieci Elīzu Legzdiņu, kura ir sadarbojusies ar tādiem pasaulē zināmiem māksliniekiem kā “Rudimental” un Holivudas aktieri Idrisu Elbu (Idris Elba). Vairāku minialbuma dziesmu tapšanā piedalījušies arī Rūdolfs Macats un Elizabete Gaile.

Ar “Pessimismus” “Bel Tempo” cenšas atspoguļot laiku, kurā mēs dzīvojam un, kā liecina albuma nosaukums, dziesmas ir pesimistiskas. “Tās izceļ sabiedrības komunikācijas trūkumus, kā ar atspoguļo satraukumu, kas sabiedrībā ir šķietami audzis pēdējos gados, un pēta šo fenomenu caur indivīda perspektīvu. Šīs sajūtas un tēmas daudziem Latvijā arī ir kļuvušas aktuālākas saistībā ar pēdējā laika ģeopolitiskajiem notikumiem,” par minialbumu stāsta “Bel Tempo” dziedātājs Jūlijs Melngailis. 

"Bel Tempo" ir indī/elektroniskās mūzikas duets no Rīgas. Pirmsākumos abi mākslinieki iepazinās dziesmu rakstīšanas nometnē "RIGaLive", bet strādāja attālināti - producents Andis Ansons dzīvoja un strādāja Rīgā, kamēr dziedātājs un komponists Jūlijs Melngailis studēja mūzikas kompozīciju Londonā. Viņi savā mūzikā ietekmējušies no tādiem māksliniekiem kā Caribou, Jungle, Sampha, Toro y Moi un citiem, apvienojot jutekliskus bītus un analogo sintezatoru skaņas ar maigiem vokāliem un pulsējošiem ģitāras rifiem, kas rada dejojamu un vienlaikus intīmu atmosfēru.

"Bel Tempo" itāļu valodā nozīmē “labs laiks”, kas ir mazliet ironiski, ņemot vērā, ka mūziķi sāka darbību Rīgā un Londonā. Tomēr to var tulkot arī kā “labi pavadīt laiku” - un tieši to “Bel Tempo” vēlas sniegt saviem klausītājiem: patvērumu no pelēkajām debesīm un peļķēm, no aukstā vēja un īgnām sejām. 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!