“Bel Tempo” izdod divas dziesmas, kas radušās Ukrainas kara ietekmē

Raksta attēls - “Bel Tempo” izdod divas dziesmas, kas radušās Ukrainas kara ietekmē Publicitātes foto

05.12.2022

Indī/elektroniskās mūzikas duets “Bel Tempo” (Jūlijs Melngailis un Andis Ansons) izdod divas jaunas dziesmas – “What Now” un “L’Escargot”. Dziesma “What Now” tika sarakstīta mēnesi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

“Tas bija milzīgs šoks pēkšņi nonākt realitātē, kurā nevar zināt, kas rīt ar mums varētu notikt. Grafiskie video un attēli, sarunas par to, ko mēs darītu, ja krievu karaspēks klauvētu pie mūsu durvīm - prātam neaptverami. Mēs diezgan regulāri tiekamies studijā, lai strādātu, taču mēnesi mēs tikāmies un neizdarījām neko, kā tikai apspriedām šo tēmu,” stāsta grupas solists un dziesmu autors Jūlijs Melngailis. “Dziesma atspoguļo trauksmes sajūtu, ko mēs visi piedzīvojām februārī. Mēs nedrīkstam pie tās pierast!” “What Now” ir arī populārā jauniešu seriāla “Jaunais norm” tituldziesma.

 Savukārt skaņdarbs “L’Escargot” ir radies sadarbībā ar grupai tuvo draugu, mūziķi un producentu ritunsiic jeb Aleksi Luriņu. Dziesma radīta, izmantojot analogus eletroniskās mūzikas instrumentus, un ir oda franču eletroniskajai mūzikai. Tulkojumā no franču valodas dziesmas nosaukums ir “gliemezis” un tā stāsta par gliemezi, kas aizbēga. 

Oktobrī “Bel Tempo” sniedza savu pirmo koncertu Rīgā, kultūrtelpā M/Darbnīca, kas tika izpārdots. 31. decembrī grupa atgriezīsies M/Darbnīcā, lai kopīgi ieskandinātu 2023. gadu. Plašāka informācija par pasākumu - https://www.mdarbnica.lv/

"Bel Tempo" ir indī/elektroniskās mūzikas duets no Rīgas. Pirmsākumos abi mākslinieki iepazinās dziesmu rakstīšanas nometnē "RIGaLive", bet strādāja attālināti - producents Andis Ansons dzīvoja un strādāja Rīgā, kamēr dziedātājs un komponists Jūlijs Melngailis studēja mūzikas kompozīciju Londonā. Viņi savā mūzikā ietekmējušies no tādiem māksliniekiem kā Caribou, Jungle, Sampha, Toro y Moi un citiem, apvienojot jutekliskus bītus un analogo sintezatoru skaņas ar maigiem vokāliem un pulsējošiem ģitāras rifiem, kas rada dejojamu un vienlaikus intīmu atmosfēru. Šī gada jūnijā klajā nāca dueta debijas minialbums “Pessimismus”, kurā piedalījusies arī  Londonā dzīvojošā un starptautisku atzinību ieguvusī hip-hop māksliniece Elīza Legzdiņa.

"Bel Tempo" itāļu valodā nozīmē “labs laiks”, kas ir mazliet ironiski, ņemot vērā, ka mūziķi sāka darbību Rīgā un Londonā. Tomēr to var tulkot arī kā “labi pavadīt laiku”- un tieši to “Bel Tempo” vēlas sniegt saviem klausītājiem: patvērumu no pelēkajām debesīm un peļķēm, no aukstā vēja un īgnām sejām.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!