Atvērta grāmata par Mārtiņu Freimani

Raksta attēls - Atvērta grāmata par Mārtiņu Freimani Publicitātes foto: Ritvars Stankevičs

31.08.2018 / Parmuziku.lv

Draudzīgā, sirsnīgā atkalredzēšanās priekā Dzintaru koncertzālē otrdienas vakarā pulcējās mākslinieka Mārtiņa Freimaņa draugi, laikabiedri un mūzikas cienītāji, lai piedzīvotu Daigas Mazvērsītes veidotās biogrāfiskās grāmatas par Freimani atvēršanu un izbaudītu viņa radītās dziesmas populāru mūziķu izpildījumā koncertā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”.

Restorānā “Maestro” ar grupas “Līvi” dalībnieka Guntara Mucenieka radīto noskaņu mūziku tika atvērta Mazvērsītes veidotā biogrāfiskā grāmata, kurā var iepazīties ar Freimani atmiņu stāstos un fotogrāfijās no viņa bērnības līdz pat pēdējam elpas vilcienam.

Grāmatas izdevējs Guntars Račs stāsta:

Mārtiņš Freimanis jeb vienkārši Freimis, kā viņu dēvēja tuvākie draugi, bija kā spilgta komēta. Atlidoja, apžilbināja un pārvērtās zvaigžņu putekļos, kas tagad izkaisīti pa visu plašo pasauli, un ik pa brīdim atkal atmirdz, un atgādina par sevi.

"Caur dziesmām, atziņām, dzejoļiem, seriāliem, filmām un koncertierakstiem. Jaunā biogrāfiskā grāmata ir lielisks izziņas avots ne vien tiem, kurus interesē Mārtiņa Freimaņa dzīves fakti, bet arī latviešu populārās mūzikas aizkulises deviņdesmitajos gados un gadsimtu mijā. Mūziķi dzīvo tik ilgi, cik ilgi dzīvo viņu dziesmas. Izskatās, ka Mārtiņš Freimanis būs mūžīgs.”

Jau vairākas nedēļas iepriekš pilnībā izpārdotajā koncertā valdīja sirsnīga un emocionāla atmosfēra gan skatītāju, gan dalībnieku vidū. Dzintaru koncertzālē izskanēja lielākā daļa no jūnijā klajā nākušā veltījumu albuma “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, kā arī daudzi citi Freimaņa hiti un mazāk zināmas dziesmas līdz šim vēl nedzirdētos izpildījumos.

Uz skatuves ar savām Freimaņa dziesmu versijām kāpa tādas grupas kā “Līvi”, “Refleksija”, “Rīgas Modes”, “Z-Scars” un “Putnu Balle”, kuras dalībnieks Valters Frīdenbergs ar savu iznācienu publikā izsauca īpašus aplausus un emocijas. Kopā ar Jāņa Strazda pavadošo grupu un saksofonistu Zinti Žvartu, daudzveidīgos solo, duetos un trio Freimaņa melodijas izdziedāja arī Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Gatis Mūrnieks, Andris Ērglis, Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters, Ralfs Eilands.

Projekta “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” virsmērķis ir līdzekļu vākšana multifunkcionālam bērnu paliatīvās aprūpes centram, kuram dots Freimaņa dziesmas nosaukums “Sapņu tilti”. Pēc tuvākas iepazīšanās ar šī centra būtību liela daļa apmeklētāju labprāt ziedoja līdzekļus mērķa sasniegšanai. Ziedojumi tiks vākti arī visos turpmākajos tūres koncertos. Plašāka informācija: www.palliative.lv

Koncerttūre “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” ar diviem koncertiem viesosies 22.septembrī Liepājā, 14.oktobrī Tukumā, 3.novembrī Jelgavā, 10.novembrī Aizputē, 30.novembrī Valmierā, 8.decembrī Rēzeknē un 11.decembrī Rīgā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!