Arturs Skutelis izdod albumu “Lavīna”

Raksta attēls - Arturs Skutelis izdod albumu “Lavīna” Foto: Ritvars Stankevičs

23.12.2019

Albums “Lavīna” veidots kā mēģinājums restaurēt cilvēka pieredzi. “Lavīnas” skanējums veidots sadarbībā ar tādiem latviešu bītmeikeriem kā: Oriole, ansis, Rihards Štrauss, NiklāvZ un 181h.

Albuma galvenais varonis ir zaudējis atmiņu, taču to ir iespējams atgūt ar īpaša medikamenta – “Lavīnas” – palīdzību, aizmiegot un ieejot mūzikā. Balansējot starp nomodu un sapni, sapni un murgu, galvenā varoņa dažādie apziņas stāvokļi vijās cauri 21. gadsimta reālijām, pārdzīvojumiem un identitātes meklējumiem, kurus pavada centieni atcerēties.

“Lavīna” skanējums veidots sadarbībā ar tādiem latviešu bītmeikeriem kā: Oriole, ansis, Rihards Štrauss, NiklāvZ un 181h. Ierakstā piedalījušies vairāki viesmākslinieki: aktrise Agnese Cīrule, Dj Vinvins, grupas “Tvērumi” mūziķes Dita Frīdenberga un Alise Golovacka, emsiji Idus Abra un ansis. “Lavīnas” vizuālā noformējuma autors ir Emīls Kālis, un tajā izmantots fragments no Hieronīma Bosa gleznas “Pasaulīgo baudu dārzs”. Albums darināts Rīgā, PKI studijā, laikā no 2018. gada vidus līdz šīgada nogalei.

 Arturs Skutelis albums "Lavīna" Bandcamp

Arturs Skutelis ir viens no savdabīgākajiem latviešu hip-hopa mūziķiem un tekstu autoriem, studijas un radošās apvienības PKI dibinātājs, dzīvās mūzikas grupas “Tvērumi” līderis. Nominēts Austras balvai, Aleksandra Čaka balvai, Latvijas mūzikas Gada balvai “Zelta mikrofons”; saņēmis Latvijas Hip-Hopa Gada balvu, Zentas Mauriņas balvu, Veronikas Strēlertes piemiņas balvu u. c. apbalvojumus. Viņa mūziku var raksturot kā avangardisku hip-hopu ar dažādu citu žanru klātbūtni, pilnu ar asprātīgām metaforām, vārdu spēlēm un tekstuāliem eksperimentiem, kas savīti pilsētvidē pierakstītos stāstos. 2020. gada 6. martā koncertzālē “Palladium” notiks Artura Skuteļa muzikālo gaitu desmitgades lielkoncerts.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!