Ar savu jaunāko koncertprogrammu Liepājā uzstāsies "Sinfonietta Rīga"

Raksta attēls - Ar savu jaunāko koncertprogrammu Liepājā uzstāsies "Sinfonietta Rīga" Foto: Jānis Deinats

28.02.2019 / Parmuziku.lv

Ceturtdien, 14. martā, pulksten 20.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar savu jaunāko koncertprogrammu viesosies kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un tā galvenais diriģents Normunds Šnē.

Turpinot 27. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, virtuozais orķestris atskaņos vācu romantiķa Riharda Štrausa, kā arī spilgto mūsdienu komponistu Rutas Paideres un Sebastiana Fagerlunda skaņdarbus. Fagerlunda Klarnetes koncerta solists būs izcilais, šī gada Lielajai mūzikas balvai nominētais klarnetists Guntis Kuzma.

Iezīmējot saturiski blīvās koncertprogrammas aprises, Normunds Šnē pauž, ka tā ir viena no ietilpīgākajām, kāda pēdējā laikā nesta uz skatuves. Koncertu kamerorķestris atklās ar simfoniski vērienīgajām un pārlaicīgajām Štrausa “Metamorfozēm”, kas rakstītas kara izdedzinātajā Eiropā. Skaņdarbu 23 stīgu instrumentiem meistars radījis savas dzīves nogalē – tā pirmsākumi meklējami 1944. gada vasarā, bet beigas sakrīt ar 1945. gada ziemas izskaņu, kad tikko norimusi Drēzdenes bombardēšana, un gruvešos pārtapis pilsētas opernams - vairāku Riharda Štrausa pirmatskaņojumu templis. Atsaucoties uz šiem notikumiem, skaņdarbā saklausāma vilšanās, sāpes un reizē komponista atskatīšanās uz garu un pilnvērtīgu dzīvi.   

 

Programmu turpinās Vācijā dzīvojošās latviešu komponistes Rutas Paideres jaunpienesums – kamersimfonija “and noting more”, kas radīta amerikāņu rakstnieka Edgara Alana Po pasaulslavenās poēmas “Krauklis” iespaidā. Tā Liepājā piedzīvos savu otro pasaules atskaņojumu.

 

Koncertu noslēgs somu skaņraža, lielo orķestra darbu meistara Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncerts. Fagerlunds tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem vidējās paaudzes komponistiem uz Eiropas muzikālās skatuves. Viņa darbus atskaņojuši neskaitāmi pasaules orķestri, to skaitā BBC simfoniskais orķestris, Bergenas Filharmonijas orķestris, Somijas Radio simfoniskais orķestris, Singapūras simfoniskais orķestris un citi. Klarnetes koncerts ir slavenā komponista veltījums klarnetistam, kolēģim un draugam Kristoferam Sandkvistam. Tas atspoguļo šī instrumenta melodismu visā tā krāšņumā un tehnisko iespēju bezgalībā.

Liepājā Fagerlunda koncerta solista gods būs uzticēts izcilajam klarnetistam Guntim Kuzmam. Viņš ir viens no retajiem klarnetes interpretiem, kurš uzņēmies kompozīcijas ieskaņojumu pēc zviedru virtuoza Sandkvista lasījuma. Un tieši šis opuss ir starp tiem, kuri ļāvuši Kuzmu izvirzīt šā gada Lielajai mūzikas balvai nominācijā “Par izcilu interpretāciju”.

 Liepājas Simfoniskā orķestra izlolots 27. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 9. līdz 16. martam notiks orķestra mājvietā – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Divu nedēļas nogaļu garumā izskanēs pieci izcili koncerti, kas līdzās Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumam iepriecinās ar pasaulslavenā čellista Miša Maiska, talantīgā pianista Vestarda Šimkus, spožā igauņu diriģenta Risto Josta, kamerorķestra “Sinfonietta Rīga”, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija”, kā arī citu zvaigžņu uzstāšanos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!