Kur baudīt dzīvo mūziku ziemas sezonā?

Raksta attēls - Kur baudīt dzīvo mūziku ziemas sezonā? Foto: Mārcis Ruiķis

19.10.2015 / Alise Pabērza

Kad ir pagājusi vasara, brīvdabas koncertu un festivālu sezona, ir laiks pārvākties uz iekštelpām dzīvās mūzikas baudīšanai.

Neskatoties uz dažādām koncertzālēm un hallēm, kuras ir pieejamas Rīgā, ir arī mazāki un lielāki bāri un kafejnīcas, kuras piedāvā regulārus dzīvās mūzikas koncertus un pasākumus gada aukstajā sezonā. 

 

Vecrīgas bārs I Love You, Aldaru iela 9

Šajā mazajā un mājīgajā bārā ziemas sezonā regulāri notiek I Love You Sessions, kurās uzstājas gan pašmāju, gan ārzemju jaunās un jau atpazīstamību ieguvušās indie grupas. Noteikti ir vērts iegriezties, lai uzzinātu, ko būs vērts dzirdēt Positivus festivālā I Love You skatuvē. Starp citu, tieši šajā bārā savus pirmos koncertus pirms lielā slavas viļņa reiz spēlēja igauņu puikas Ewert and The Two Dragons.

Par aktualajiem koncertiem bārā I Love You  var uzzināt viņu facebook lapā.

 

Krogs Aptieka, Mazā Miesnieku iela 1

Ejot uz koncertiem šajā krogā, viens ir skaidrs - ir jādodas laicīgi, jo parasti koncerti ir tik labi apmeklēti, ka daudzkārt nākas palikt aiz durvīm. Šī vieta noteikti ies pie sirds tiem, kas ciena labu alternatīvos stilus pārstāvošo mūziku, bet reizēm nebrāķē arī kādu akustisku koncertu. 

Par aktuālajiem koncertiem krogā Aptieka var uzzināt viņu facebook lapā.

 

Vīna bārs un veikals Vieta, Kr. Valdemāra 61

Tikko kā nosvinējuši savu piekto dzimšanas dienu ar smeldzīgo duetu Čipsis un Dullais, žurnāla Veto mājvieta un izsmalcinātu vīnu baudīšanas vieta regulāri savus apmeklētājus priecē ar dažādiem pašmāju alternatīvās un ne tik alternatīvās mūzikas izpildītāju koncertiem.

Par aktuālajiem koncertiem Vietā var uzzināt viņu facebook lapā.

 

Latvijas 1. Rokkafejnīca, Mārstaļu iela 2/4

Šķiet, ka šī vieta komentārus neprasa. Koncerti šeit ir vai katru nedēļas nogali un labi apmeklēti gan no latviešu, gan ārzemju klausītāju puses. Kārtīgs roks, kārtīgā roķenē. Turklāt nav jābaidās, ka koncertos bieži var skanēt nezināmi meldiņi, jo gana bieži uzstājas kvalitatīvas kaverversiju izpildošas grupas, kurām tad nu dziedāt un dejot līdzi var teju ikviens.

Par aktuālajiem koncertiem Latvijas 1. Rokkafejnīcā var uzzināt viņu facebook lapā.

 

DAD Cafe, Miera iela 17

Miera ielas viena no pirmajām kafejnīcām piedāvā regulārus mierpilnus un dvēseliskus koncertus, kuri lieliski iederas gan DAD Cafe, gan Miera ielas atmosfērā. Džezs, muzikālās improvizācijas, indie un pasaules mūzika. DAD Cafe ir vieta, kur baudījumu smelsies mūzikas gardēži un Rīgas steigas nogurdinātie.

Par aktuālajiem koncertiem DAD Cafe var uzzināt viņu facebook lapā.

 

Cafe Leningrad, Kr. Valdemāra 4

Mūžīga un nenogurstoša rokenrola piepildīta kafejnīca, kurā ballītes nereti beidzas tikai ap nākamās dienas pusdienlaiku. Šajā kafejnīcā regulāri savus labākos koncertus ir aizvadījušas gan pašmāju pankroka blices, gan publikas trako ballēšanos piedzīvojušas arī dažādas ārzemju grupas, karstasinīgas klausītājas ir metušas uz skatuves grupām krūšturus un kungi nav iztikuši bez kārtīgām dejām. Viss kā pankiem pienākas! 

Par aktuālajiem koncertiem Cafe Leningrad var uzzināt viņu facebook lapā. 

 

Klubs DEPO, Vaļņu iela 32

DEPO viennozīmīgi ir viens no leģendārākajiem un ilgdzīvotāju sarakstā ierakstāmajiem Rīgas klubiem, izgājis cauri dažādiem laikiem, tas joprojām turpina priecēt alternatīvās mūzikas fanus, regulāri rīkojot koncertus, kuros piedalās gan pašmāju, gan ārzemju grupas. Turklāt pieminēšanas vērts ir ilggadējais vēl nekur nespēlējušo grupu "20 minūtes slavas" koncerts, kurā gadu gaitā savu muzikālo karjeru ir uzsākušas daudzas, nu jau popularitāti ieguvušas, grupas. 

Par aktuālajiem koncertiem klubā DEPO var uzzināt viņu facebook lapā.

 

NABAKLAB, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12

Šis klubs arī ir viens no koncertvietu flagmaņiem Rīgā. Šajā vietā regulāri ir spēlējušas gan lielākas, gan mazākas ārzemju mūzikas zvaigznes, sākot no vieglas rokmūzikas, beidzot ar pavisam drūmu mūzikas stilu pārstāvjiem. Arī šobrīd koncertu grafiks ir piepildīts jau krietnu laika sprīdi uz priekšu, un tajā pavisam noteikti kaut ko klausāmu varēs atrast ikviens dzīvās mūzikas cienītājs.

Par aktuālajiem koncertiem NABAKLAB var uzzināt viņu facebook lapā.

 

Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15

Mazā bohēmistu oāze starp Rīgas centra kundzīgajām mājām teju visu laiku spītīgi cīnās par savu pastāvēšanu un reizēm liekas, ka ja to tiešām nolemtu slēgt, ielās protestēt izietu daudzi Kaņepes regulārie apmeklētāji un cienītāji. Šķiet, ka šī varētu būt viena no muzikāli daudzpusīgākajām koncertvietām - džezs, hiphopa vakari, alternatīvā mūzika, pasaules mūzika, akustiski vakari un vēl un vēl. 

Par aktuālajiem koncertiem Kaņepes Kultūras centrā var uzzināt viņu facebook lapā.

Šīs pavisam noteikti nav vienīgās vietas Rīgā, kur baudīt dzīvo mūziku, par pārējām, šajā rakstā vēl neminētajām, uzrakstīsim nākamreiz. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!