Šomēnes ievērības cienīgus ierakstus jau ir izdevuši tādi izpildītāji kā Noel Gallaher’s High Flying Birds, Purity Ring, Of Montreal, Vils Batlers (Will Butler), Madonna, kā arī vairāki mazāk zināmi mūziķi. Ko vēl sagaidīsim martā?
Modest Mouse – Strangers To Ourselves (17. marts)
Pēc astoņu gadu pauzes šogad atgriežas leģendārie amerikāņu indie un alternatīvā roka veterāni Modest Mouse, kuri jau kopš gada sākuma saviem klausītājiem regulāri ir piegādājuši pa kādam jaunam skaņdarbam, kas dod labu ieskatu tajā, kā izklausīsies Strangers To Ourselves. Kā liecina jau pieminētie singli – tas būs klasisks Modest Mouse ieraksts, kā rezultātā disks kļūs par patīkamu atkalredzēšanos ar senu draugu, nevis iepazīšanos ar kādu, kas jau kļuvis par svešinieku. Kā ierasts, īpaši jāizceļ būs grupas solista Izaka Broka (Isaac Brock) pieeja tekstiem – jau atkal tie būs tik daudznozīmīgi, ka katrs klausītājs tajos varēs saklausīt šķietami tikai viņam nodotu vēstījumu.
Laura Marling – Short Movie (23. marts)
Ir pagājuši divi gadi kopš Lauras triumfējošā Once I Was An Eagle, ar ko mūziķe pierādīja, ka ir, ļoti iespējams, šobrīd talantīgākā un spēcīgākā dziesminiece pasaulē. Vienmēr ir sarežģīti sekot šādiem albumiem, īpaši tad, ja pats līdz galam neesi apmierināts ar jaunā veikuma iznākumu. Ja iepriekšējais disks bija vairāk sapņains un uz romantiskiem piedzīvojumiem balstīts, tad šis stāstīs par Mārlingas dzīvi Losandželosā, un tieši tā arī izklausīsies – tumšāk, pamatīgāk, plašāk, arī amerikāniskāk, turklāt šoreiz viņas vokāls atklās tādas šķautnes, par kurām iepriekš mēs neko pat nenojautām!
The Go! Team – Scene Between (24. marts)
Par Scene Between šobrīd nav zināms daudz, tomēr ir skaidrs, ka šis ieraksts ievērojami atšķirsies no tā, ko esam pieraduši dzirdēt no The Go! Team. Kā dzirdams diska pirmajā vēstnesī un titulskaņdarbā vienlaikus, kaut kur ir pazudusi tā nevaldāmā enerģija un spēks, kas vienmēr kolektīva veikumos ir spraucies ārā pa visām malām. Iespējams, viņi vienkārši ir nomierinājušies vai pieauguši, iespējams, noticis kas cits, tomēr skaidrs ir viens – šis būs neparasts grupas albums, turklāt atklāts ir jautājums, vai tas neiezīmēs blices norieta sākumu.
The Prodigy – The Day Is My Enemy (30. marts)
Britu elektronikas veterāni ir atpakaļ pēc sešu gadu pauzes, turklāt izklausās tā, it kā nebūtu pazuduši ne uz mirkli! Pirmie ieraksta vēstneši ir ieturēti trio labākajās tradīcijās, dodot klausītājiem iespēju nodoties trakām un mežonīgām ballītēm. The Prodigy lēnām, bet pārliecinoši soļo uz sava laikmeta ikonu statusu, kuru jebkurš darbs tiek uztverts gandrīz vai kā kultūrvēsturisks piemineklis, un The Day Is My Enemy šo statusu vajadzētu tikai un vienīgi nostiprināt. Laikā, kad dominē ādas jakās tērpti dīdžeji, kuri uz skatuves to vien dara, kā piespiež play pogu un plātās ar rokām, šāda vecā kaluma elektronika izskan īpaši spēcīgi.
Sufjan Stevens – Carrie & Lowell (30. marts)
Dziesminieks Sufjans Stīvenss vismaz uz kādu laiku ir beidzis eksperimentus ar reliģiskajām tēmām un elektronisko mūziku, tā vietā atkal ņemot rokās ģitāru un atgriežoties pie savām folkmūzikas saknēm. Rezultātā mūsu priekšā drīz nonāks pagaidām galvenais pretendents uz 2015. gada skaistākā albuma titulu. Galu galā – kā gan albums, kurš tapis par godu nesen mirušajai mātei, un kam iedvesmu devuši ceļojumi ar ģimeni bērnībā, var nebūt pasakaini skaists?
Death Cab For Cutie – Kintsugi (31. marts)
Kintsugi japāņu valodā nozīmē salabot salauzto, un šāds nosaukums albumam ir izvēlēts, jo pēc 17 gadu ilgas darbības, Death Cab For Cutie ir pametis viens no grupas dibinātājiem, galvenais ģitārists un dziesmu autors Kriss Valla (Chris Walla). Kaut gan oficiāli jau aizgājis, viņš palīdzēja pabeigt darbu pie albuma, tāpēc tas, visdrīzāk, izklausīsies līdzīgs kolektīva iepriekšējiem veikumiem, kaut būs veidots netipiskākos apstākļos. Kā liecina pirmās divas pieejamās dziesmas – iespējams, disks būs nedaudz nostalģiskāks nekā parasti, taču kvalitāte no tā nebūs cietusi itin nemaz.