Hiphopa koncerti Latvijā, kurus šovasar nedrīkst palaist garām

Raksta attēls - Hiphopa koncerti Latvijā, kurus šovasar nedrīkst palaist garām

01.07.2015 / Parmuziku.lv

Lielākie notikumi žanrā, kurus redzēt būtu vērts pat tiem, kas ar hiphopu ikdienā ir uz "Jūs".

Pieliec Punktu fināls (30. jūnijs)

Pieliec Punktu var patikt un var arī nepatikt, bet šis Mārtiņa Pavasara veidotais repa freestyle battle ne tikai sacēla pamatīgu ažiotāžu par un ap šo žanru, bet arī beigās pašam dīdžejam maksāja amatu. Tieši tāpēc fināls nenotiks radio ēterā, bet gan dzīvajā, Noliktavā No3, kur starp Viņa un Alexx Dynamo trīs raundu cīniņā tiks noskaidrots, kurš tad ir labākais repa betlos pirmajā sezonā.

 

Olas festivālā Summer Sound (10. un 11. jūlijs)

Par to, kur, kad un kā notiks šis koncerts šobrīd neviens vēl neko nezina, bet iespējams, tieši tāpēc pirmā Olu tik liela līmeņa uzstāšanās tiek gaidīta tik ļoti nepacietīgi. Viens gan ir skaidrs – šis noteikti būs kaut kas ļoti episks!

 

Egyptian Lover festivālā Positivus (17. jūlijs)

Egyptian Lover nav mūsu pusē pats zināmākais hiphopa mākslinieks, taču neapšaubāmi viņš ir žanra leģenda, kuru novērtēt dzīvajā būtu jādodas kaut vai šī iemesla dēļ. Pieredze viņam ir milzīga, spējas nekur nav zudušas, un ir loģiskas aizdomas, ka uz un pie Red Bull Music Academy skatuves ballīte būs pamatīga.

 

Ghostpoet festivālā Positivus (18. jūlijs)

Ghospoet mūzika bīstami balansē uz tās robežas, lai vairs nebūtu hiphops, un daudziem to, iespējams, labpatiktos dēvēt kādā citādā vārdā, taču brita performanču kvalitāte no tā nemainās. Šī nav ballīšu mūzika, nedz arī priekšnesums, pie kura var pamatīgi nolaist tvaiku, bet gan skaņdarbi, par ko pamatīgi aizdomāties.

 

D12 festivālā Kubana (6.–9. augusts)

Par jaunāko Latvijā izziņoto festivālu Kubana šobrīd ir daudz vairāk jautājumu, nekā atbilžu, arī mūziķu uzstāšanās laiki nav zināmi, taču D12 atvešana uz Rīgu viennozīmīgi ir ļoti liels notikums. Lai vai kādā sastāvā grupa ierastos, viņu vārds liekus komentārus hiphopa pasaulē neprasa.              

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!