Top jauna fonogrammu reģistrācijas sistēma

Raksta attēls - Top jauna fonogrammu reģistrācijas sistēma Foto: www.pixabay.com

30.05.2016 / Parmuziku.lv

Attīstoties tehnoloģijām, pieaugot ikdienas prasībām un rosinot laika resursu ietaupīšanu, jau šobrīd izstrādes procesā ir jaunas fonogrammu reģistrācijas tiešsaistes sistēmas ieviešana. Tā atvieglos un nodrošinās tiesību īpašniekiem pārskatāmu datu pieejamību, kā arī samazinās manuāla darba resursu ieguldīšanu. Biedrība LaIPA, lai rūpīgi apkopotu datus par iesniegtajām fonogrammām nodrošina apjomīgu manuālu darbu, lai tās nonāktu atlīdzību sadalē un tiesību īpašnieki saņemtu sev pienākošos atlīdzību noteiktajā termiņā. Ik gadu pieaug reģistrēto fonogrammu skaits, kas ir pozitīva tendence.

Jaunā sistēma nodrošinās datu sakārtotību un pārskatāmību pašiem tiesību īpašniekiem, jo tiks nodrošināta ērta piekļuve un atvieglota fonogrammu iesniegšanas kārtība. Tiesību īpašniekiem būs iespēja piekļūt arī saņemtās atlīdzības datiem un salīdzināt tos ar iepriekšējos gados izmaksātajām atlīdzību summām. Tiesību īpašnieki sistēmā varēs rūpīgi papildināt arī datus par tām fonogrammām, kas dēļ trūkstošās informācijas nebūs nonākušas atlīdzību sadalē, kas garantēs izmaksātās atlīdzības pieaugumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!